Trwa ładowanie...
db8jy3m

13 cudzoziemców w ciężarówce zatrzymanej przy autostradzie A4. Policja sprawdzi ich tożsamość

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej zatrzymali na opolskim odcinku autostrady A4 dwie ciężarówki na tureckich numerach rejestracyjnych. W jednym z pojazdów było 13 cudzoziemców - podała Straż Graniczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
db8jy3m

Rzeczniczka śląskiego oddziału SG Katarzyna Walczak powiedziała, że samochody zatrzymano do rutynowej kontroli na wysokości Niemodlina, w miejscu obsługi podróżnych. Okazało się, że w przestrzeni ładunkowej jednej z kontrolowanych ciężarówek przewożonych jest 13 obcokrajowców - kobiet i mężczyzn.

- Zostali przewiezieni do jednej z placówek Straży Granicznej. Zostaną tam przebadani przez lekarza, będą mogli odpocząć, dostaną posiłek, a następnie będą prowadzone czynności służbowe zmierzające do ustalenia ich tożsamości i tego, dokąd zmierzali. Te czynności, prowadzone z udziałem tłumacza, odbędą się prawdopodobnie już jutro - powiedziała kpt. Walczak.

W tej chwili nie wiadomo, jakiej narodowości są cudzoziemcy. Szerszych informacji Straż Graniczna ma udzielić w środę. Informację o zatrzymaniu cudzoziemców pierwsze podało radio RMF FM.

db8jy3m

Podziel się opinią

Share

db8jy3m

db8jy3m
Więcej tematów