Trwa ładowanie...
29-11-2014 22:44

12 tysięcy niewolników w Wielkiej Brytanii?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Londynie ocenia, że w Wielkiej Brytanii może być ponad czterokrotnie więcej osób kwalifikujących się jako niewolnicy niż liczba niespełna 3 tysięcy podana w zeszłym roku. Nowa ocena wynosi od 10 do 12 tysięcy wyzyskiwanych - głównie imigrantów, ale również obywateli brytyjskich.

12 tysięcy niewolników w Wielkiej Brytanii?Źródło: WP.PL, fot: P.Gulbicki
de1blyu
de1blyu

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zasięgnęło opinii organizacji dobroczynnych, policji, służby granicznej i stowarzyszenia pracodawców. Nowa liczba 10-12 tysięcy nie jest precyzyjna, ale jest oparta na bardziej miarodajnej metodologii statystycznej.

Jak powiedziała BBC wiceminister spraw wewnętrznych Karen Bradley: - To bardzo szczegółowy model matematyczny, korzystający z danych które znamy. Wiemy ile osób przeszło przez system pomocy, Narodowa Agencja Bezpieczeństwa ma informacje o ofiarach, które nie chcą się ujawnić, choć wiemy o ich istnieniu.

Ofiary są wykorzystywane w celu uprawiania nierządu, w pracy w rolnictwie, w zakładach produkcyjnych i myjniach samochodów, jako pomoc domowa, żebracy i pomocnicy gangów przestępczych.

W 1807 roku Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zdelegalizowała handel niewolnikami, a w 1833 zniosła niewolnictwo w koloniach. Obecnie stara się zmobilizować opinię światową do walki ze współczesnym handlem ludźmi i wyzyskiem niewolniczym. Brytyjski parlament dopina obecnie ustawę o walce z tym procederem.

de1blyu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de1blyu
Więcej tematów