Trwa ładowanie...
d3jmjul

11 listopada. Prezes PiS zapowiada kontynuowanie niepodległościowej drogi

- Zmiany, które od 2015 roku wprowadzamy, mogą być kontynuowane. Te przedsięwzięcia dla społeczeństwa odwołują się wprost do wielkich wartości - niepodległości i suwerenności - mówił Jarosław Kaczyński. Na dzień przed 11 listopada prezes PiS zapowiedział "kontynuowanie niepodległościowej drogi".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego
Warszawa. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
d3jmjul

Prawo i Sprawiedliwość 10 listopada obchodziło 115. miesięcznice katastrofy smoleńskiej. Po mszy świętej w warszawskiej bazylice wierni ruszyli w stronę Pałacu Prezydenckiego. Tam po raz pierwszy w tym dniu głos zabrał prezes PiS.

- Wiele razy w tym miejscu przemawiałem w trakcie tych marszów. One stały stały się częścią polskiej historii. Tego co dobre, chwalebne i dumne - mówił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że miesięcznice smoleńskie były "wyrazem pamięci, a także jasnego stanowiska do: godności narodu, niepodległości, a także solidarności".

Na koniec Kaczyński podziękował zarówno organizatorom, jak i uczestnikom miesięcznic smoleńskich. - Przypominajmy sobie o tym wydarzeniu chociaż dwa razy w roku: 10 kwietnia i 10 listopada - mówił prezes.

d3jmjul

Później pochód ruszył w stronę pomnika Józefa Piłsudskiego. Tam po raz kolejny głos zabrał prezes PiS. Jarosław Kaczyński przypomniał, że w poniedziałek obchodzimy 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Wyliczał przy tym drogę do jej uzyskania - powołując się na wiele historycznych dat. Jednak historyczne przemówienie odniósł do zmian wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz: Tajemnicze wyznanie Joanny Lichockiej ws. Krystyny Pawłowicz

- Trzeba być gotowym do czynu, ale trzeba też pewne sprawy przemyśleć. Trzeba wiedzieć co zrobić najpierw, a co potem. Trzeba zdawać sobie jak wygląda realna sytuacja – i odpowiednio na nią reagować. To potrafił robić Piłsudski, Dmowski i inni ojcowie niepodległości. I my tę drogę musimy kontynuować - zapowiedział prezes PiS.

d3jmjul

Jarosław Kaczyński zapewnił, że jego partia będzie kultywować "niepodległościowe przesłanie" - Będziemy bronić polskiej suwerenności w każdym wymiarze, również w sferze kultury obyczaju. Nasz naród musi wypełnić historyczną misję, bo my mamy taką misję. Tą misją jest podtrzymanie chrześcijańskiej cywilizacji - wyjaśnił prezes PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów