ycipk-x4grs3

11-latek utonął na basenie. Sąd wydał wyrok ws. trzech ratowników

Sąd Rejonowy w Poznaniu uznał, że mężczyźni są winni nieumyślnej śmierci Patryka ze Śremu. Dostali 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu i roczny zakaz wykonywania zawodu. Wyjazd na basen miał być dla chłopca prezentem z okazji Dnia Dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wstęp na basen był dozwolony od 13 lat
Wstęp na basen był dozwolony od 13 lat (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
ycipk-x4grs3

Do zdarzenia doszło 1 czerwca 2012 r. 11-letni Patryk przyjechał na Termy w ramach szkolnej wycieczki. Nie umiał pływać. Mimo to wszedł do basenu ze sztucznymi falami, na który wstęp jest dozwolony od 13 roku życia. W tym momencie ratownicy nie byli w miejscu do obserwacji pływalni. Dodatkowo jeden z nich opóźniał akcję ratunkową, co mogło być kluczowe dla życia chłopca. Dziecko pod wodą przebywało kilka minut.

Po paru dniach 11-latek zmarł w szpitalu. Powodem było uszkodzenie mózgu wskutek zbyt długiego przebywania pod wodą. Sąd Rejonowy uznał, że trzej mężczyźni są winni nieumyślnego spowodowania śmierci - podaje radiopoznan.fm. Ratownicy zostali skazani na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Nie mogą też wykonywać zawodu przez rok. Muszą również zapłacić ojcu chłopca po 20 tys. zł nawiązki.

ycipk-x4grs3

Sąd nie miał wątpliwości co do winy oskarżonych. Jak przypomniał podstawowym zadaniem ratowników jest dbanie o bezpieczeństwo osób na basenie i obserwowanie akwenu. Wyrok nie jest prawomocny. Pełnomocnik rodziny Patryka nie wykluczył apelacji. Zarzutów w tej sprawie nie usłyszeli nauczyciele, wobec których toczyło się postępowanie dyscyplinarne.

Zobacz także: Sakiewicz dosadnie o aferze sprzed lat: zdjęto majtki tamtej władzy

ycipk-x4grs3

Źródło: radiopoznan.fm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-x4grs3

ycipk-x4grs3
ycipk-x4grs3