Trwa ładowanie...
du65hz9

100 tys. osób zaśpiewało papieżowi "Sto lat"

100 tys. uczestników Ogólnopolskiego Spotkania Młodych w Lednicy odśpiewało papieżowi "Sto lat". Jan Paweł II obchodzi w sobotę 82 urodziny.

du65hz9
du65hz9

W urodzinowym prezencie jeden z poznańskich cukierników przygotował 150-kilogramowy tort w biało-niebieskich i biało - żółtych: maryjnych i papieskich - barwach.

82 świeczki zdmuchnęło 82 dzieci z domów dziecka. Następnie tort podzielono i poczęstowano nim uczestników spotkania. Potem biorący udział w spotkaniu zatańczyli "dla papieża" poloneza. Taniec prowadziło 82 wodzirejów.

Jeżeli będziemy wcielać w życie nauczanie papieża, to wyjdziemy stąd lepsi i Kościół wyjdzie stąd lepszy. Jan Paweł II zasługuje na taki prezent - powiedział w czasie świętowania papieskich urodzin prowincjał polskich dominikanów Maciej Zięba.

Obchody 82. urodzin papieża są obok nabożeństwa przemiany wody w wino najważniejszym elementem spotkania młodzieży nad Jeziorem Lednickim.

du65hz9

Odbywające się od sześciu lat spotkania nawiązują do różnych biblijnych akcentów. W tym roku tematem przewodnim są "Gody weselne w Kanie".

Kolejnym punktem programu spotkania będzie "Nabożeństwo ikon maryjnych", w czasie którego odbędzie się procesja kilkuset przywiezionych przez pielgrzymów wizerunków Matki Boskiej. Podczas nabożeństwa odczytane zostanie przesłanie papieża do uczestników "Lednicy 2002".

Jeszcze niedawno organizatorzy podawali, że do Lednicy przyjechało 60 tys. osób. Teraz - jak twierdzą - jest ich już 100 tys. Młodzież wciąż przybywa na spotkanie. Drogi dojazdowe są zablokowane.(an)

du65hz9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du65hz9
Więcej tematów