Trwa ładowanie...

Żywe karpie na podłodze sklepu. Zdjęcie z Tesco wywołało lawinę oburzenia

(fot. Facebook)
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA! Na swoim facebookowym profilu zamieściła fotografię z tyskiego Tesco. Na fotografii widać dziesiątki żywych karpi leżących na podłodze sklepu.

Żywe karpie na podłodze sklepu. Zdjęcie z Tesco wywołało lawinę oburzeniaŹródło: Facebook
d2k64b7
d2k64b7

Fotografia wywołała ponad 2 tys. reakcji i została udostępniona tysiąc razy. Większość użytkowników portalu reagowała oburzeniem. Podający się za świadka zdarzenia komentator twierdził, że winę ponosi pracownik Tesco, który miał przewrócić zbiornik z rybami. Później miał wrzucać ryby do pustego zbiornika zbierając je z posadzki.

Biuro prasowe Tesco przekazało oświadczenie portalowi gazeta.pl, w którym twierdzi, że dokładają wszelkich starań, by karpie były przechowywane w najlepszych warunkach. „Są przechowywane w stale wymienianej i natlenianej wodzie”. W sklepie w Tychach miało dojść do rozszczelnienia basenu. Przyczyny mają być wyjaśniane wspólnie z producentem zbiornika. „Dzięki szybkiej interwencji pracowników sklepu, ryby zostały natychmiast przeniesione do innego basenu z wodą” – tłumaczą.

Tradycja kupowania żywego karpia i trzymania go w wannie budzi coraz więcej kontrowersji. Organizacje broniące praw zwierząt walczą o zabronienie tego procederu. Niektóre sieci sklepów wycofały ze swojej oferty żywe ryby.

d2k64b7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k64b7
Więcej tematów