Trwa ładowanie...
d4y4ijw

Żyrinowski gratuluje Le Penowi

Władimir Żyrinowski podczas wizyty we Francji (AFP)
Przywódca rosyjskich nacjonalistów Władimir Żyrinowski nie krył w poniedziałek zadowolenia z sukcesu wyborczego Jean-Marie Le Pena, oceniając, że patrioci Francji są bliscy zwycięstwa.

d4y4ijw
d4y4ijw

W niedzielę w I turze wyborów prezydenckich zwyciężyli dotychczasowy prezydent konserwatysta Jacques Chirac i - nieoczekiwanie - przywódcza skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pen. Obaj zmierzą się 5 maja w II turze wyborów.

Jestem szczęśliwy, że patrioci Francji są coraz bliżsi zwycięstwa - powiedział w radiu Echo Moskwy Żyrinowski. Ocenił, że siły prawicy z pewnością wygrają we Francji, jeśli nie tym razem, to za 5 lat.

Żyrinowski wysłał telegram do Le Pena, gratulując mu olśniewającego zwycięstwa - podano w komunikacie jego Partii Liberalno-Demokratycznej.

Swoją żelazną ręką wstrząsnął pan Francją, zmusił ją, by wyszła z letargu mającego swe źródło w mistyce globalizmu i bajeczkach komunizmu - napisał Żyrinowski.

Lider rosyjskich nacjonalistów podkreślił, że chciałby przyjechać do Francji na II turę wyborów 5 maja, by osobiście poprzeć swego przyjaciela Le Pena.

Żyrinowski spotykał się kilkakrotnie z Le Penem, z którym - jak powiedział w radiu - łączy go wiele poglądów na rozwój procesów politycznych w Rosji i Francji.(miz)

d4y4ijw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4y4ijw
Więcej tematów