Trwa ładowanie...
dhdj6et

Żydzi są oburzeni materiałem o "polskim Holokauście"? "Ten film jest wstrętny"

Wideo przygotowane przez bostońską Fundację Rodziny Rudermanów wywołało w Polsce niemałe poruszenie. Ale korespondent "Wiadomości" przekonuje, że w Izraelu mało kto patrzy na ten bardzo kontrowersyjny spot przychylnym okiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozmówcy "Wiadomości" przekonują, że to wideo nic nie znaczy
Rozmówcy "Wiadomości" przekonują, że to wideo nic nie znaczy (Wiadomości TVP)
dhdj6et

- Ten film jest wstrętny. To prowokacja. Nic nie zdziała w Izraelu. Ta fundacja jest kompletnie nieznana - powiedział w rozmowie z TVP Efraim Podoksik z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Zdaniem naukowca "to prawdopodobnie internetowe trolle, które chcą sprowokować nienawiść". - To nie reprezentuje mnie oraz Izraela, ponieważ istotą Izraela i judaizmu jest szacunek dla wszystkich ludzi - stwierdził.

To reakcja na spot Fundacji Rodziny Rudermanów z Bostonu. Organizacja wyprodukowała wideo, w którym raz za razem padają słowa "Polish Holocaust", a bohaterowie filmu tłumaczą, że mogą iść do więzienia za te słowa.

Zdaniem reportera TVP w Izraelu Fundacja Rodziny Rudermanów "nie jest zbyt dobrze znana", a eksperci, do których dotarł dziennikarz, potwierdzają jego słowa.

dhdj6et

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o "żydowskich sprawcach". Przełamał tabu czy wyszedł na antysemitę?

- Ludzie zazwyczaj nic nie wiedzą o Polsce w czasie II wojny światowej Nie wiedzą, że była właściwie jedynym krajem w Europie, który nie miał rządu kolaborującego z Niemcami. Ludzie myślą, że Polacy byli swojego rodzaju sojusznikami Niemców - powiedział Danny Orbach, historyk z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. - Głęboko się mylą. Stąd ta frustracja - dodał.

"Wiadomości" powołały się na tekst reportera Wirtualnej Polski, który rozmawiał na temat wideo z posłem Dominikiem Tarczyńskim. - To skandaliczna i zmasowana akcja osób, które wspierały w kampanii wyborczej w USA Hillary Clinton - stwierdził polityk.

   WP.PL

Jonathan Ornstein, dyrektor Jewish Community Center w Krakowie poinformował, że Fundacja zamierza usunąć spot z sieci.

Źródło: TVP, WP

dhdj6et

Podziel się opinią

Share

dhdj6et

dhdj6et
Więcej tematów