Trwa ładowanie...
d2okqm6
Życie po poprawczaku: trzeba nauczyć się go od nowa

Życie po poprawczaku: trzeba nauczyć się go od nowa

Co dzieje się z wychowankami ośrodków resocjalizacyjnych, gdy je opuszczają? Gdzie trafia młodzież, która nierzadko większość swojego życia spędziła w poprawczaku i nie wie jak odnaleźć się za jego murami? Fundacja po DRUGIE od lipca tego roku prowadzi dwa mieszkania treningowe dla byłych wychowanek i wychowanków placówek resocjalizacyjnych z Warszawy. Tam młodzi ludzie uczą się żyć na nowo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2okqm6

Przebywający w mieszkaniach treningowych byli wychowankowie młodzieżowych ośrodków wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich mają możliwość usamodzielniania się pod okiem opiekunów mieszkań. Mogą uzyskać pomoc i wsparcie we wszystkich dotyczących ich sprawach - od kwestii formalnych, poprzez organizowanie codziennego życia, po działania edukacyjne i samorozwój.

- Często jest tak, że młodzież, która przebywa w ośrodkach resocjalizacyjnych wywodzi się ze środowisk dysfunkcjonalnych, ze środowisk w których nie tylko jest bieda, ale jest przemoc, jest alkohol - mówi Wirtualnej Polsce Agnieszka Sikora, koordynująca działanie mieszkań treningowych. - Co więcej, wokół tych środowisk rodzinnych jest także środowisko rówieśnicze, z którym młodzież, przed trafieniem do placówki razem się demoralizowała, popełniała czyny karalne, brała narkotyki. <br /
Mieszkania treningowe mają być klasyczną drugą szansą dla wychowanków placówek resocjalizacyjnych. Tam pod okiem specjalistów mogą nauczyć się żyć w zgodzie z prawem, radzić sobie z codziennymi problemami i znaleźć pracę.

- To nie jest tak, że jak wychodzisz z poprawczaka, to nic nie możesz zrobić ze swoim życiem - stwierdza Agnieszka Sikora.

d2okqm6

Podziel się opinią

Share
d2okqm6
d2okqm6
Więcej tematów