Trwa ładowanie...
d1yys2q

Związek Białoruski w RP: marginalizacja mniejszości w TVP

Związek Białoruski w Rzeczpospolitej Polskiej uważa, że telewizja publiczna narusza ustawę o radiofonii i telewizji i "marginalizuje" tematykę mniejszości białoruskiej.

d1yys2q
d1yys2q

Związek twierdzi, że obecność programów dotyczących mniejszości narodowych jest na antenach centralnych Telewizji Polskiej "niedostrzegalna". Białorusini uważają również, że także ośrodki regionalne wycofują się "z realizacji misji telewizji publicznej". Podają przykład TV Białystok, gdzie w ramówce wakacyjnej niedzielny program mniejszościowy "Sami o sobie" ma się ukazywać - według ich informacji - co dwa tygodnie.

Związek podkreśla, że to audycja o wysokiej oglądalności w programie regionalnym, ustępującej jedynie programom informacyjnym.

Dyrektor ośrodka Krzysztof Jóźwiak tłumaczy, że w okresie letnim program nadal będzie ukazywał się co tydzień, ale co dwa tygodnie będzie miał wydanie premierowe, na zmianę z powtórkowym materiałem z archiwum. Podkreśla, że zadecydowały względy ekonomiczne i nie jest to próba dyskryminacji mniejszości, a w okresie wakacyjnym "zawsze daje się powtórki". (mag)

d1yys2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yys2q
Więcej tematów