Trwa ładowanie...
d3h7t28

Związali szczeniaka i wrzucili do rzeki - utonął

Kara do dwóch lat więzienia grozi trzem mężczyznom z Kalisza, którym zarzucono znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Podejrzani związali szczeniaka, a następnie wrzucili do przepływającej przez miasto Prosny. Zwierzę utonęło.
Share
d3h7t28

Jak poinformował zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp. Janusz Walczak, sąd w Kaliszu aresztował w tej sprawie 30-latka. Wobec pozostałej dwójki, w tym ojca aresztowanego, zastosował dozory policji.

Na przełomie września i października 2011 r. Straż Miejska w Kaliszu otrzymała sygnał o znalezieniu w rzece martwego psa. Po jego wydobyciu okazało się, że żywemu zwierzęciu przed utopieniem związano przednie i tylne łapy. Wyznaczono tysiąc złotych dla osoby, która pomoże w odnalezieniu sprawcy przestępstwa.

Według prokuratora, gdyby podejrzani popełnili zarzucany im czyn po 1 stycznia, czyli po zmianie przepisów ustawy o ochronie zwierząt groziłaby im kara nie do dwóch, lecz do trzech lat pozbawienia wolności.

- Na podstawie przepisów ustawy o ochronie zwierząt Kaliskie Stowarzyszenie Help Animals wystąpi w tej sprawie jako oskarżyciel posiłkowy - poinformował jego członek Sylwester Piechowiak.

NaSygnale.pl: Zabili 18-latka tylko dlatego, że był czarny!

d3h7t28

Podziel się opinią

Share
d3h7t28
d3h7t28
Więcej tematów