ZUS przyłapał kandydata PiS. Nielegalnie pomagał Witek i Morawieckiemu
Startujący do Sejmu z ramienia PiS Marek Gołosz próbował oszukać ZUS. Jak podała "Gazeta Wyborcza", będąc na zwolnieniu lekarskim kandydat PiS uczestniczył w spotkaniu z marszałek Sejmu Elżbietą Witek i promował akcję premiera. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał mu, że L4 to nie urlop.
Tyski radny Marek Gołosz kandyduje do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jak wskazuje "Gazeta Wyborcza", samorządowiec prosi o głos "ludzi uczciwych, sprawiedliwych i patriotów". Tymczasem, jak przekazali jego koledzy z rady miejskiej, kandydat PiS sam wcale nie jest "osobą prawą i uczciwą, wierną zasadom: Bóg, honor, ojczyzna".
- Tak przedstawiany wizerunek radnego jest nieprawdziwy - napisali rajcy z Tychów w oficjalnym oświadczeniu. Dodali przy tym, że wedle ich wiedzy Marek Gołosz otrzymał z ZUS decyzję o odmowie prawa do zasiłku chorobowego za część września i kilka dni października ubiegłego roku. Zakład przypomniał radnemu, że "okresu zwolnienia lekarskiego nie można traktować jako urlopu wypoczynkowego" i wezwał go do zwrotu nienależnie pobranego świadczenia w wysokości 7,8 tys. złotych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kobiety na bazarze zabrały głos. "Warunki są kiepskie"
Nie wiedział, że tak nie wolno
Marek Gołosz nie odpowiedział na pytania "Wyborczej". Swoje oświadczenie w tej sprawie wysłał jedynie do lokalnego portalu Noweinfo.pl. Podkreślił w nim, że "niebacznie popełnił błąd" i zwrócił już pieniądze do ZUS-u. "Informuję również, że nie miałem wiedzy, że podczas zwolnienia lekarskiego, które wystawił lekarz z informacją, że pacjent może chodzić, muszę ograniczać się do podstawowych aktywności związanych z codziennym życiem, leczeniem, rehabilitacja oraz zakupami".
Z jego tłumaczeń wynika, że w czasie L4 kandydat PiS był m.in. na spotkaniu w Bieruniu Starym z marszałek Elżbietą Witek oraz nagrał filmik o akcji "Pod biało-czerwoną", którą wcześniej w Tychach ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Wybrał się do Warszawy na Marsz Niepodległości.
Źródło: Noweinfo.pl, Gazeta Wyborcza