Trwa ładowanie...

ZTM zamontuje w Poznaniu 30 nowych wiat przystankowych

10 lipca rozpoczął się montaż nowych wiat przystankowych. Do końca wakacji w Poznaniu pojawi się aż 30 nowych przystanków.

Share
ZTM zamontuje w Poznaniu 30 nowych wiat przystankowychŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
dtbh31m

Zarząd Transportu Miejskiego stara się w miarę swoich możliwości finansowych systematycznie podnosić standard infrastruktury przystankowej, chcąc w ten sposób zapewnić wyższy poziom komfortu swoim pasażerom. Chodzi nie tylko o naprawę, ale także montaż nowych wiat przystankowych chroniących czekających na autobus lub tramwaj przed deszczem, śniegiem czy wiatrem.

W 2013 r. nowe wiaty zostały zamontowane na 20 przystankach, w ubiegłym roku – na 28. W tym roku nowych wiat będzie 30.

- Zostaną zamontowane w dużej mierze na peryferyjnych przystankach, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne, aby pasażer mógł się schronić przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Będą to wiaty o różnej szerokości ściany bocznej (od 30 cm do 1,4 m), dostosowanej do możliwości posadowienia w zależności od szerokości chodnika i podziemnej infrastruktury – informuje ZTM.

dtbh31m

30 lokalizacji, gdzie staną nowe wiaty, zostało wybranych w odpowiedzi na wnioski mieszkańców oraz na podstawie wskazań rad osiedli.

12 z 30 zakupionych wiat zastąpi wysłużone, ponad 30-letnie zadaszenia typu „Metalplast” (dwa filary i daszek), systematycznie usuwane z przystanków transportu publicznego przez ZTM Poznań.

Nowe wiaty pojawią się m.in. na przystankach: „Żeromskiego”, „Smochowice”, „Rolna”, „Podolany”, „Obornicka”, „Bielniki”, „Taczanowskiego” i „Ławica”.

Koszt montażu wszystkich 30 wiat wyniesie 164 tys. zł.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dtbh31m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtbh31m
dtbh31m
Więcej tematów