Trwa ładowanie...

Źródła w Pentagonie: francuski dżihadysta zginął w Syrii

Podczas nalotu międzynarodowej koalicji pod wodzą USA zginął latem w Syrii jeden z najważniejszych specjalistów od materiałów wybuchowych powiązanej z Al-Kaidą grupy Khorasan, Francuz David Drugeon - poinformowały źródła w Pentagonie.
Share
Pentagon
PentagonŹródło: PAP/EPA
d1w5glt

Według tych źródeł analizy wywiadu USA pozwalają sądzić, że 25-letni Drugeon został zabity na początku lipca, podczas nalotu, w którym zginął także jeden z liderów Khorasan. Nie ma jednak całkowitej pewności co do śmierci francuskiego dżihadysty, gdyż panujący w Syrii chaos utrudnia weryfikację tej wiadomości.

Francuskie media przypomniały, że już w ubiegłym roku USA informowały o zabiciu Drugeona podczas ataku amerykańskiego drona.

AFP podała w piątek późnym wieczorem, że teraz śmierć Drugeona potwierdziły źródła związane z Al-Kaidą.

Drugeon był m.in. specjalistą od materiałów wybuchowych w grupie Khorasan, w której działają głównie weterani Al-Kaidy. Jego śmierć, jak pisze AP, może być poważnym ciosem dla tej organizacji.

Według władz w Paryżu David Drugeon opuścił Francję w 2010 roku i dołączył do dżihadystów w Pakistanie, gdzie został przeszkolony m.in. w konstruowaniu bomb.

d1w5glt

Podziel się opinią

Share
d1w5glt
d1w5glt
Więcej tematów