Trwa ładowanie...

Zrobią piknik dla rowerzystów na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania

Jeszcze zimą był tu parking dla samochodów poznańskich urzędników. Teraz dziedziniec urzędu ma być miejscem imprez i wydarzeń kulturalnych. 22 sierpnia będzie można tu zobaczyć pokazy akrobacji na rowerach, zjeść lody, posłuchać muzyki, a nawet obejrzeć film.

Zrobią piknik dla rowerzystów na dziedzińcu Urzędu Miasta PoznaniaŹródło: Urząd Miasta Poznania
d5saxsi

Zaplanowana na sobotę impreza pod nazwą „Piknik na Kolegiackim” ma pokazać, że dziedziniec Urzędu Miasta Poznania po oczyszczeniu go z samochodów może służyć mieszkańcom.

- Wydarzenie ma na celu promocję ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu oraz integrację środowiska miłośników rowerów - wyjaśnia Katarzyna Strzyż-Sobańska, kierownik Biura Promocji. - Akcję organizujemy na dziedzińcu Urzędu Miasta, przestrzeni otwartej na różnorakie animacje i wydarzenia kulturalne przeznaczone dla poznaniaków. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, będzie relaksująca, chill-outowa muzyka, będziemy rozdawać dzwonki na rower. Ich liczba jest ograniczona, więc zapraszamy już od godz. 12 – dodaje.

Jedną z największych atrakcji pikniku będą pokazy akrobacji na rowerach w wykonaniu wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski Dawida Pietrzaka i Filipa Mrugały. Pokazy będą się odbywały w odstępach jednogodzinnych od godz. 13 do 17

d5saxsi

Na miejscu będzie można też zobaczyć, jakimi rowerami jeździli nasi dziadkowie i pradziadkowie. Na wystawie przygotowanej przez Automobilklub Wielkopolski zostaną zaprezentowane jednoślady miejskie i wyścigowe, które wyprodukowano jeszcze przed II wojną światową. Przy okazji będzie można porozmawiać z kolekcjonerami, którzy opowiedzą, jak zmieniały się na przestrzeni lat wygląd i funkcjonalność rowerów.

Na stoisku Szkoły Auto Lab, którzy odbędą się warsztaty bezpieczeństwa. Przewidziano m.in. możliwość wzięcia udziału w rowerowym wyścigu na profesjonalnym trenażerze - rowerze szosowym, dowiedzieć się, czym różni się droga hamowania samochodu od hamowania roweru i sprawdzić, jak prawidłowo przewozić rowery samochodem. Piknik będzie też okazją, by oznakować swój jednoślad.

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. W Kąciku Malucha dzieci będą mogły spędzić czas na warsztatach plastycznych, podczas których prowadzący pokażą, jak wykonać oryginalne ozdoby na kierownice rowerków. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji także tor przeszkód i małe rowerki.

Ponieważ ma to być piknik nie zabraknie oczywiście strefy ze stoiskami gastronomicznymi „Bike Food”, na których będzie można kupić drobne przekąski, lody czy napić się kawy.

Piknik zakończy o godz. 20 pokaz filmu w kinie plenerowym, w którym przygotowano dla widzów 100 leżaków. Seans także będzie wpisywał się w rowerowy klimat imprezy – na ekranie zostanie bowiem wyświetlony film „Złodzieje rowerów” Vittoria de Siki z 1948 r.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d5saxsi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5saxsi
Więcej tematów