Trwa ładowanie...

Zorganizowała koncert Natalii Przybysz. Krótko potem straciła pracę

Kamila Michalska, była już dyrektorka ośrodka kultury w Nadarzynie, nie chciała ulec naciskom organizacji pro-life i zorganizowała koncert Natalii Przybysz. Krótko potem została zwolniona z pracy.

Share
Zorganizowała koncert Natalii Przybysz. Krótko potem straciła pracę
Źródło: Youtube.com
d4ajt30

W rozmowie z Tok FM Kamila Michalska opowiedziała swoją historię. Występ zaplanowano na listopad 2016. W październiku artystka udzieliła wywiadu dla Wysokich Obcasów, w którym opowiedziała o tym dlaczego przeprowadziła aborcję.

„Ja naprawdę nie chciałam tego dziecka. Nie widziałam się znów w pieleszach domowych, w pieluchach. Mój narzeczony jest wspaniałym ojcem i cudownie zajmuje się naszymi dziećmi, ale nie chciałam mu już tego dokładać.” - tłumaczyła.

d4ajt30

W Nadarzynie usłyszał o tym jeden z mieszkańców gminy i napisał list otwarty do wójta w którym żądał odwołania koncertu.

Kamila Michalska nie poddała się presji i występ odbył się zgodnie z planem. W tym czasie przed NOK-iem odbył się protest pięciu osób z transparentem, znanych akcji ruchów pro-life.

ZOBACZ TAKŻE: Napad na sklep w Krakowie. Kasjerce pomógł bohaterski klient

Po koncercie, autor listu otwartego, zażądał opublikowania honorarium, jakie otrzymała Natalia Przybysz. Kamila Michalska odmówiła, tłumacząc decyzję klauzulą tajności umowy. Mieszkaniec poszedł do sądu. Ten nakazał dyrektorce ujawnienie kwoty, ponieważ została wypłacona ze środków publicznych. Michalska odwołała się od decyzji sądu. Do tej pory nie zapadł wyrok w tej sprawie.

d4ajt30

W grudniu 2017 roku zmarł wójt Nadarzyna. Funkcję Komisarza przejął powołany przez premiera Morawieckiego, Dariusz T. Nowak, związany z PiS, członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego.

Już w styczniu dyrektorka NOK-u dostała dyscyplinarkę. Po 10 dniach roboczych urzędowania Komisarz bez konsultacji ze związkami zawodowymi i lokalnymi NGO-sami (wymóg ustawowy) zwolnił kobietę.

Uzasadnieniem decyzji Nowaka było "ciężkie naruszanie obowiązków na zajmowanym stanowisku i naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem, polegające na wielokrotnym bezpodstawnym odmawianiu udostępnienia informacji publicznej, przekraczaniu terminu udzielenia odpowiedzi".

"Kierowałam się wyłącznie kryterium artystycznym"

- Nie odwołałam koncertu, bo to było jedyne prawidłowe wyjście – tłumaczy w wywiadzie z Tok FM Michalska. - Nie można ulegać światopoglądowym czy politycznym naciskom. Kierowałam się wyłącznie kryterium artystycznym - zaznacza.
Była dyrektorka placówki podkreśla, że koncert był biletowany. - Jeśli ludzie nie chcieliby słuchać Natalii Przybysz, nie kupiliby biletów – podkreśla.

d4ajt30

26 stycznia Kamila Michalska dostała wezwanie do urzędu, gdzie wręczono jej zwolnienie dyscyplinarne. - Bez żadnej rozmowy – opowiada. - Postanowiłam zabrać głos, bo nie zgadzam się na to, jak obecna władza lekką ręką niszczy i demontuje ważne ośrodki kulturalne – podkreśla.

"Jeśli pani dyrektor nie stosuje się do prawa, to musi liczyć się z konsekwencjami"

Portal tokfm.pl skontaktował się z komisarzem Nadarzyna. Dariusz Nowak odniósł się do sprawy zwolnienia byłej dyrektor: "Pani Redaktor, ani koncert Pani Natalii Przybysz, ani tym bardziej organizowany w NOK finał WOŚP nie mają i nie miały nic wspólnego z podjętą decyzją. Chciałbym temu kategorycznie zaprzeczyć i uciąć tego typu spekulacje. (…) Jeśli zatem Pani Dyrektor mimo upomnień sądu i kilku decyzjom Samorządowego Kolegium Odwoławczego nie stosuje się do prawa, to musi liczyć się z tego konsekwencjami. I nie ma znaczenia to, z kim przedmiotowa umowa była zawierana, choć zdaję sobie sprawę, że akurat postać Pani Natalii Przybysz znakomicie wpisuje się tu w trwający spór światopoglądowy”.

Jak wskazuje portal, Kamila Michalska była pierwszą zwolnioną przez działacza PiS pracownicą gminy. Komisarz zerwał też współpracę z wieloletnim zastępcą wójta, posadę straciła również m.in sekretarz gminy - Nie jestem sama, mam ogromne wsparcie - mówi Michalska. - Mam nadzieję, że przez moje zwolnienie dyscyplinarne komisarz straci trochę głosów w wyborach, które odbędą się w Nadarzynie 4 marca - podsumowuje.

Źródło: tokfm.pl

d4ajt30

Podziel się opinią

Share
d4ajt30
d4ajt30
Więcej tematów