Trwa ładowanie...
szpieg
14-07-2010 16:00

Zobacz "Zjawę" - ten szpieg nie śpi przez 4 doby

W Wielkiej Brytanii pokazano bezzałogowy, zasilany wodorem szpiegowski samolot "Phantom Eye" zbudowany przez firmę Boeing Phantom Works. Budowano go z myślą o dużej wytrzymałości. Można nim latać bez przerwy przez cztery dni - informuje portal BBC.

Zobacz "Zjawę" - ten szpieg nie śpi przez 4 dobyŹródło: AP
dqwkge2
dqwkge2

Wysokościowy samolot nazywany „Phantom Eye” może unieść się na wysokość 20 tysięcy metrów. Prototyp będzie dostarczony do Ośrodka Badania Lotu imienia Hugh L. Drydena w Kalifornii najpóźniej tego lata, aby przygotować go do testów przed 2011 rokiem.

- Lataliśmy samolotem Condor (pierwszy samolot bezzałogowy firmy) przez 60 godzin w 1989 roku na zwykłym paliwie lotniczym i to było maksimum - powiedział Chris Haddox z Boeing Phantom Works. - Teraz mówimy o 96 godzinach.

Samolot jest zdolny do długotrwałych lotów, ponieważ jest lżejszy i posiada więcej mocy dzięki wodorowemu systemowi paliwowemu. Phantom Eye jest zasilany przez dwa 2,3-litrowe, czterocylindrowe silniki o mocy 150 koni mechanicznych. Jest to bardzo duża moc przy 46-metrowej rozpiętości skrzydeł. Samolot budowano z myślą o dużej wytrzymałości.

dqwkge2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqwkge2
Więcej tematów