Trwa ładowanie...

Zniszczono grób rodziców Krystyny Pawłowicz. "Przejaw walki politycznej"

O oblaniu czerwoną farbą nagrobka swoich rodziców Krystyna Pawłowicz poinformowała dzisiaj. Miało do tego dojść kilka dni temu. Posłanka PiS odbiera to jako przejaw walki politycznej.

Share
Zniszczono grób rodziców Krystyny Pawłowicz. "Przejaw walki politycznej"Źródło: PAP
d4f6is2

Jak pisze Krystyna Pawłowicz na swoim profilu na Facebooku, zniszczenia są duże. Piaskowiec, z którego wykonano nagrobek, mocno wchłania wszelkie substancje. Na cmentarzu nie został zniszczony żaden inny grób.

Mógł zniszczyć aż 100 nagrobków

"Atak na grób moich Rodziców odbieram to jako kolejny przejaw 'walki' politycznej totalnej opozycji i jej - karmionych głęboką nienawiścią - sympatyków, do środowisk, które w 2015 r. demokratycznie wygrały wybory, tj. do PiS. Bezsilnej totalnej opozycji zostały już tylko barbarzyńskie metody atakowania zmarłych, ich pamięci i grobowców osób bliskich polityków PiS." – napisała Krystyna Pawłowicz.

Dodała, że zniszczenie nagrobka jest tym bardziej bolesne i niezrozumiałe, że jej ojciec był żołnierzem Armii Krajowej i więźniem politycznym w obozie koncentracyjnym Stutthof.

"Zgłosiłam zdarzenie na policję, która rozpoczęła postępowanie o znieważenie grobu, o którym mówi art. 262 KK. Postępowanie prowadzone jest z urzędu. Na cmentarzu nie ma monitoringu i trudno będzie ustalić sprawcę" – poinformowała Krystyna Pawłowicz.

d4f6is2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f6is2
d4f6is2
Więcej tematów