Trwa ładowanie...
17-09-2014 15:21

Znani radni ze Starego Miasta na listach Ryszarda Grobelnego

Jan Zujewicz i Paweł Sztando - członkowie Rady Osiedla Stare Miasto wystartują w wyborach do Rady Miasta z listy komitetu Ryszarda Grobelnego.

Znani radni ze Starego Miasta na listach Ryszarda GrobelnegoŹródło: materiały prasowe
d2i9iu7
d2i9iu7

Zujewicz i Sztando zasiadają w Radzie Osiedla Stare Miasto od trzech lat.

"W tym czasie udało nam się wiele zmienić w centrum Poznania: Stare Koryto Warty, Granty Staromiejskie, remont przystanku na Fredry czy więcej patroli policji – to tylko kilka z naszych inicjatyw" - wymieniają w wydanym przez siebie oświadczeniu.

Swoje dotychczasowe doświadczenia chcą wykorzystać także w Radzie Miasta, dlatego właśnie ogłosili swój start w listopadowych wyborach samorządowych. Obaj znajdą się na listach komitetu wyborczego Ryszarda Grobelnego. Nie ukrywają jednak, że otrzymali propozycje startu w wyborach także z list innych komitetów.

d2i9iu7

- Otrzymałem propozycje startu z kilku komitetów wyborczych, prawie ze wszystkich, które znajdują się w Radzie Miasta - przyznaje w rozmowie z WP.PL Jan Zujewicz. - Uważam jednak, że to komitet niepartyjny daje mi największe możliwości działania. Moim zdaniem partie polityczne w samorządzie mogą być nawet szkodliwe, ponieważ w spornych sytuacjach radni z komitetów partyjnych mogą być zmuszeni podejmować decyzje w interesie swojej partii, a nie mieszkańców - dodaje.

Paweł Sztando otrzymał propozycje startu z listy jednego z komitetów społecznych. - Nie byłem tym zainteresowany - mówi w rozmowie z WP.PL. - Od dłuższego czasu należę do stowarzyszenia Poznański Ruch Obywatelski działającym przy prezydencie Ryszardzie Grobelnym. Bardzo bliska jest mi realizowana przez niego idea samorządności i postulat zwiększenia finansów na działania samorządów - dodaje.

Sztando wystartuje w okręgu nr 1 (Stare Miasto, Wilda, Dębiec, Świerczewo), gdzie jest doskonale znany. Trudniejsze zadanie czeka Zujewicza, który powalczy o głosy mieszkańców okręgu nr 3 obejmującego Winogrady, Wilczak, Bonin, Sołacz i Wolę.

- Startuję z Winograd, ale uważam, że zdobyłem do tej pory wystarczająco dużo doświadczenia, żeby reprezentować mieszkańców różnych obszarów Poznania - uważa Zujewicz. - W przypadku wybrania mnie do Rady Miasta maksimum swojej energii poświęcę każdej sprawie, nieważne czy zgłosi ją mieszkaniec Winograd czy Starego Miasta - zapewnia.

Wśród problemów, którymi chcą się zajmować w Radzie Miasta, obaj radni wymieniają bezpieczeństwo, rewitalizację porządek i rozwój społeczności lokalnej.

d2i9iu7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i9iu7
Więcej tematów