Trwa ładowanie...
d4gb281
CPK

Znamy patrona Centralnego Portu Komunikacyjnego. To nie będzie Lech Kaczyński

W poniedziałek potwierdzono lokalizację budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który powstanie w gminie Baranów nieopodal Grodziska Mazowieckiego. Od tego czasu w mediach społecznościowych trwają spekulacje na temat imienia, jakie zostanie nadane CPK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Centralny Port Komunikacyjny powstanie w gminie Baranów. (PAP/EPA, Fot: PAP/EPA)
d4gb281

Centralny Port Komunikacyjny to gigantyczna inwestycja od miesięcy zapowiadana przez PiS. Jego budowę wspiera m.in. Beata Szydło oraz Mateusz Morawiecki. Nie dziwne więc, że wielu dziennikarzy, publicystów i internautów spekulowało, iż zostanie mu nadane imię zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wiadomo już, że patronem Centralnego Portu Komunikacyjnego nie będzie konkretna osoba, lecz ugrupowanie, a konkretnie "Solidarność". Nazwę portu potwierdził pełnomocnik zarządu, Mikołaj Wild.

CPK powstanie niedaleko autostrady A2, łączącej Warszawę i Łódź. Dojazd do położonej o 45 km dalej stolicy zajmie zaledwie kilkadziesiąt minut. Ma być jednym z największym lotnisk w Europie - może obsługiwać ponad 50 mln pasażerów rocznie. Morawiecki szacuje koszt budowy portu na około 30 mld zł.

d4gb281

Podziel się opinią

Share

d4gb281

d4gb281
Więcej tematów