Trwa ładowanie...
CPK

Znamy patrona Centralnego Portu Komunikacyjnego. To nie będzie Lech Kaczyński

W poniedziałek potwierdzono lokalizację budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który powstanie w gminie Baranów nieopodal Grodziska Mazowieckiego. Od tego czasu w mediach społecznościowych trwają spekulacje na temat imienia, jakie zostanie nadane CPK.

Share
Znamy patrona Centralnego Portu Komunikacyjnego. To nie będzie Lech Kaczyński
Źródło: PAP/EPA, fot: PAP/EPA
d2dp686

Centralny Port Komunikacyjny to gigantyczna inwestycja od miesięcy zapowiadana przez PiS. Jego budowę wspiera m.in. Beata Szydło oraz Mateusz Morawiecki. Nie dziwne więc, że wielu dziennikarzy, publicystów i internautów spekulowało, iż zostanie mu nadane imię zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wiadomo już, że patronem Centralnego Portu Komunikacyjnego nie będzie konkretna osoba, lecz ugrupowanie, a konkretnie "Solidarność". Nazwę portu potwierdził pełnomocnik zarządu, Mikołaj Wild.

CPK powstanie niedaleko autostrady A2, łączącej Warszawę i Łódź. Dojazd do położonej o 45 km dalej stolicy zajmie zaledwie kilkadziesiąt minut. Ma być jednym z największym lotnisk w Europie - może obsługiwać ponad 50 mln pasażerów rocznie. Morawiecki szacuje koszt budowy portu na około 30 mld zł.

d2dp686

Podziel się opinią

Share
d2dp686
d2dp686
Więcej tematów