Trwa ładowanie...

Znamy datę pierwszej ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej

• Ekshumacja ciał pary prezydenckiej ma nastąpić 14 listopada - podaje RMF FM
• Tego dnia dostęp na wzgórze wawelskie będzie całkowicie zablokowany
• Po otrzymaniu wyników badań DNA odbędzie się ponowny pogrzeb
• Proboszcz katedry na Wawelu: prokuratura poprosiła o pomoc podczas ekshumacji

Share
Znamy datę pierwszej ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej
Źródło: AFP, Fot: STR
d2qsqjf

Według nieoficjalnych doniesień wkrótce odbędzie się pierwsza ekshumacja ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Zaplanowano ją na 14 listopada; wtedy też ma zostać otwarty sarkofag pary prezydenckiej na Wawelu - podaje RMF FM.

W trzecim tygodniu listopada mają mieć miejsce jeszcze co najmniej cztery ekshumacje (w Warszawie i Lublinie). Przeprowadzenie wszystkich 83 ekshumacji ma natomiast nastąpić do końca roku.

d2qsqjf

Śledczy rozpoczną pracę nad ranem, w poniedziałek 14 listopada. Jak informuje RMF FM, na czas ekshumacji dostęp na wawelskie wzgórze będzie zablokowany, a szczątki prezydenta i pierwszej damy zostaną przewiezione pod eskortą policji do Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekshumacja ma się odbyć przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu - jak podaje RMF FM, chodzi m.in. o przestrzenne zobrazowanie radiologiczne zwłok. Po otrzymaniu wyników badań DNA odbędzie się ponowny pogrzeb pary prezydenckiej.

Proboszcz katedry na Wawelu: prokuratura poprosiła o pomoc podczas ekshumacji

Otrzymałem z Prokuratury Krajowej pismo z prośbą o pomoc w czasie działania prokuratury na terenie krypty, w której spoczywa para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy i o wyznaczenie kapłanów, którzy będą obecni przy tych czynnościach - powiedział proboszcz Katedry na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki.

- Ponieważ działania będą prowadzone na terenie katedry, ma w nich uczestniczyć dwóch księży z Kapituły Metropolitalnej. Będę to ja i druga osoba wydelegowana przez kard. Stanisława Dziwisza - powiedział ks. Sochacki.

d2qsqjf

Podziel się opinią

Share
d2qsqjf
d2qsqjf
Więcej tematów