Trwa ładowanie...
d2lwhri

Znaleziono czarną skrzynkę rozbitego Airbusa linii EgyptAir. Zawiera ona zapisy dźwiękowe z kokpitu

• Znaleziono jedną z dwóch czarnych skrzynek Airbusa EgyptAir
• Rejestrator został uszkodzony, ale da się odczytać zawarte w nim dane
• Skrzynka została przekazana egipskiemu zespołowi śledczych w Aleksandrii
• Airbus A320 linii EgyptAir spadł do Morza Śródziemnego 19 maja
• W katastrofie zginęło 66 osób, w tym 30 Egipcjan i 15 Francuzów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Airbus A320 linii EgyptAir
Airbus A320 linii EgyptAir (PAP/EPA, Fot: KIVANC UCAN)
d2lwhri

Jedna z ekip poszukujących szczątków samolotu linii EgyptAir, który w maju runął do Morza Śródziemnego, odnalazła jedną z dwóch czarnych skrzynek; zawiera ona zapisy dźwiękowe z kokpitu - poinformowali egipscy śledczy.

Rejestrator został uszkodzony w katastrofie, ale firma Deep Ocean Search podała, że jej ekipa wydobyła najważniejszy element urządzenia zawierający zapisane w nim dane.

Egipska prokuratura generalna została poinformowana o znalezisku i zleciła przekazanie skrzynki egipskiemu zespołowi śledczych w Aleksandrii w celu przeprowadzenia badań.

Egipski komitet śledczy oświadczył, że wynajęty przez rząd w Kairze statek poszukiwawczy wykrył na dnie Morza Śródziemnego kilka skupisk szczątków samolotu pasażerskiego EgyptAir oraz że trwa sporządzanie mapy z dokładną lokalizacją znalezisk.

d2lwhri

Władze Egiptu potwierdziły, że na początku czerwca odebrano sygnał pochodzący z jednej z czarnych skrzynek samolotu linii EgyptAir.

Egipscy śledczy mają nadzieję, że uda się odnaleźć i wydobyć obie czarne skrzynki, a analiza zarejestrowanych w nich zapisów pozwoli ustalić przyczynę katastrofy. Oświadczyli, że do końca czerwca przedstawią swój raport na temat katastrofy, nawet jeśli czarne skrzynki nie zostaną odnalezione. Jest prawdopodobne, że drugi rejestrator nie zostanie znaleziony, bo urządzenia te nadają sygnał radiowy przez około 30 dni.

Airbus A320 linii EgyptAir runął do Morza Śródziemnego 19 maja. Na pokładzie samolotu znajdowało się 66 osób, w tym 30 Egipcjan i 15 Francuzów. Wszyscy zginęli.

d2lwhri

Podziel się opinią

Share
d2lwhri
d2lwhri
Więcej tematów