Trwa ładowanie...
Magdalena Wojnarowska
23-02-2015 14:14

Znaleziono ciało poszukiwanego 12-latka z miejscowości Mokobody

Po blisko dwóch miesiącach w rzece Liwiec odnaleziono ciało drugiego z poszukiwanych od grudnia braci z miejscowości Mokobody (Mazowieckie). Zwłoki 12-letniego Pawła odnalazł dziadek - poinformował WP oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, podinsp. Jerzy Długosz.

Share
Znaleziono ciało poszukiwanego 12-latka z miejscowości MokobodyŹródło: Eastnews, fot: Agencja SE/ Andrzej Woźniak
d13d5er

- Po godz. 12.00 policja otrzymała informację od straży pożarnej, że w rzece Liwiec odnaleziono ciało chłopca - poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską podinsp. Jerzy Długosz. Jak dodał, zwłoki chłopca zostały odnalezione przez dziadka, który jest członkiem miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. - Dziadek codziennie chodził nad rzekę i wraz z innymi strażakami z OSP poszukiwał 12-latka - mówił rzecznik prasowy KMP w Siedlcach.

Jak dodał policjant, zwłoki chłopca odnalezione zostały około 800 metrów w linii prostej od miejsca odkrycia ciała jego starszego brata. - Poziom rzeki Liwiec spadł o ponad metr w stosunku do poziomu, jaki był w okresie najintensywniejszych poszukiwań - mówił Długosz. Jak wyjaśnił, zwłoki 12-latka były zaplątane w krzaki.

Rzecznik poinformował, że rodzina potwierdziła już tożsamość chłopca. Dodał, że została zarządzona sekcja zwłok, która ma wyjaśnić przyczynę śmierci nastolatka.

d13d5er

Na miejscu wciąż trwają czynności policyjne, jest tam też prokurator.

Dwaj bracia: 12-letni Paweł i 15-letni Marcin zaginęli w poniedziałek 29 grudnia. Chłopcy wyszli wczesnym popołudniem z domu i - według różnych relacji - mieli iść w odwiedziny do kuzyna lub pójść na ślizgawkę. Gdy po kilku godzinach nie wrócili do domu, rodzice zgłosili ich zaginięcie.

Natychmiast rozpoczęto przeszukiwanie okolicy. Pojawiły się także spekulacje, że bracia mogli samowolnie wyjechać na sylwestra do Warszawy. Dopiero po kilku dniach, w pobliżu kładki dla pieszych w miejscowości Kapuściaki, odnaleziono w rzece Liwiec ciało 15-letniego Marcina. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci chłopca było utonięcie.

Zobacz też: Strażacy odnaleźli ciało starszego z poszukiwanych braci
d13d5er
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13d5er
d13d5er
Więcej tematów