Trwa ładowanie...
d45muph

Znalazła 10 tys. euro w kieszeni używanej odzieży

Policja zatrzymała 21-letnią pracownicę jednej z hurtowni z używaną odzieżą w Piotrkowie Trybunalskim, która przywłaszczyła sobie 10 tys. euro znalezione w kieszeni jednej z kurtek.
Share
Znalazła 10 tys. euro w kieszeni używanej odzieży
Źródło: Jupiterimages
d45muph

Policją zawiadomił właściciel hurtowni, po tym jak 21-latkę wydały koleżanki. Grozi jej teraz do 3 lat pozbawienia wolności - poinformowała Ewa Żerek z piotrkowskiej policji.

Jak ustalono, młoda kobieta znalazła kopertę z pieniędzmi na początku października podczas segregowania używanej odzieży przywiezionej z Niemiec.

Kiedy w pomieszczeniu nie było innych osób postanowiła z drugą wtajemniczoną koleżanką otworzyć kopertę, w której - jak się okazało - była duża liczba banknotów w obcej walucie. Ku ich zaskoczeniu była to kwota 10 tys. euro - wyjaśniła Żerek.

d45muph

Według policji kobieta pochwaliła się "znaleziskiem" także innym pracownicom i dała im po 500 euro w zamian za milczenie. Po jakimś czasie 21-latka oświadczyła swojemu szefowi, że chce się zwolnić z pracy.

Ten zaskoczony decyzją poprosił, aby na spokojnie przemyślała swoje odejście i następnego dnia dała mu odpowiedź. Plan pokrzyżowały jej koleżanki, które uznały, że otrzymały zbyt mało za milczenie i o całej sytuacji opowiedziały właścicielowi magazynu.

Policjanci zatrzymali 21-letnią mieszkankę powiatu piotrkowskiego. W jej mieszkaniu znaleźli prawie 5 tysięcy euro i tysiąc złotych. Za przywłaszczenie mienia grozić jej może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

d45muph

Podziel się opinią

Share
d45muph
d45muph
Więcej tematów