Trwa ładowanie...

#ZnakPokoju. Polityk wymyślił nowy challenge, by walczyć z mową nienawiści

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że w przestrzeni publicznej jest dużo hejtu i trzeba coś z tym zrobić. Zaproponował więc akcję #ZnakPokoju i wskazał trzy wybrane przez siebie osoby. Nie wszystkim akcja przypadła jednak do gustu.

#ZnakPokoju. Polityk wymyślił nowy challenge, by walczyć z mową nienawiściŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d3r27xz
d3r27xz

- Trzymajcie kciuki i podajcie dalej znak pokoju. Zmiana zaczyna się od ciebie, ode mnie. Nikt tego za nas nie zrobi – tak do akcji #ZnakPokoju zachęca Władysław Kosiniak-Kamysz.

Proponuje on, by każdy chętny przekazał znak pokoju trzem wybranym osobom, uścisnął im dłoń i wrzucił do internetu zdjęcie opatrzone specjalnym hasztagiem.

Do udziału w akcji jako pierwszych, prezes PSL zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz dziennikarza Roberta Mazurka.

Zaznaczył, że w przestrzeni publicznej dużo mówi się ostatnio o walce z językiem nienawiści, ale jeśli każdy nie zacznie od siebie, nic się nie zmieni.

"Tanie zagrywki PR"

"Lepiej twórzcie dobre prawo, które będzie przeciwdziałać w realny sposób przemocy" - skomentował pomysł polityka na Twitterze ks. Grzegorz Kramer. "Tanie zagrywki PR nie zmieniają świata" - dodał.

d3r27xz

"Bardzo Pana cenie jako polityka i lubię, ale zamiast walki z przyczynami proponuje tu Pan ucieczkę w anegdotę" - napisał z kolei do Kosiniaka-Kamysza dziennikarz Tomasz Lis. Ocenił, że pomysł polityka PSL nie zbliży zwaśnionych stron "nawet o milimetr".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3r27xz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r27xz
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj