wp
mon
14-03-2017 (12:43)

Znajomy Macierewicza dostał pracę w instytucie uzbrojenia

Ryszard Walczak słynął dotychczas wyłącznie z budowy pomników ofiar katastrofy smoleńskiej. W swoim dorobku ma już m.in. monumenty Lecha Kaczyńskiego, Romana Dmowskiego i ks. Jerzego Popiełuszki. "Teraz znalazł zatrudnienie w nadzorowanym przez MON Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia" - pisze oko.press.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W środku minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, po prawej Ryszard Walczak.
W środku minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, po prawej Ryszard Walczak. (YouTube.com)

Ryszard Walczak to działacz PiS z podwarszawskich Ząbek, a także wieloletni znajomy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Już w latach 90-tych był członkiem założonego przez polityka Ruchu Chrześcijańsko-Narodowego Akcja Polska, a następnie Ruchu Odbudowy Polski. W latach 1998-2014 reprezentował kolejno Akcję Wyborczą Solidarność, Ligę Polskich Rodzin, a wreszcie Prawo i Sprawiedliwość. W ostatnich latach współpracował z parlamentarnym zespołem ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.

Według oko.press ma jedynie wykształcenie zawodowe i nigdy nie pełnił istotnych funkcji. Tym bardziej zaskakujący jest więc fakt, że w kwietniu 2016 r. udało mu się wygrać otwarty konkurs na kierownika Sekcji Gospodarczej w Pionie Logistyki WITU.

wp

Co ciekawe, jeszcze w 2015 roku niezbędnym warunkiem ubiegania się o to stanowisko, miało być "wykształcenie wyższe techniczne o specjalności gospodarowanie i zarządzanie nieruchomościami". Dodatkowo od kandydatów oczekiwano m.in. co najmniej 5-letniego stażu pracy w instytucjach lub jednostkach wojskowych, podstawowej wiedzy o infrastrukturze wojskowej i uprawnień nadzorczych przy konserwacji systemów zabezpieczeń technicznych.

"Praca szukała człowieka?"

W dziwnych okolicznościach, w marcu 2016 r. kandydat na kierownika nie musiał już spełniać żadnego z powyższych warunków. Znacząco ograniczone zostały też jego kompetencje. Niezbędne było już tylko "wykształcenie średnie o profilu administracyjnym, ekonomicznym lub technicznym". Pytania o znaczące zmniejszenie wymagań pozostały jednak bez odpowiedzi ze strony WITU.

W kręgach związanych z PiS Walczak znany jest głównie jako inicjator budowy pomników. Na jego koncie znajdują się już m.in. monumenty Romana Dmowskiego w Warszawie przy Placu Na Rozdrożu, ks. Ignacego Skorupki w Ossowie oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego i ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach.

wp

Głównym projektem był jednak ten realizowany w Ossowie. Wśród popiersi ofiar katastrofy smoleńskiej zwanych dziś "Panteonem Bohaterów", znalazł się również pomnik byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Polub WP Wiadomości
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.