Trwa ładowanie...
dvaur26

Znaczne zmiany w systemie roweru miejskiego we Wrocławiu. Do dyspozycji będzie 700 jednośladów

Trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego sezonu Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Dzięki wprowadzonym w tym roku zmianom, system roweru miejskiego w stolicy Dolnego Śląska będzie drugim pod względem wielkości w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znaczne zmiany w systemie roweru miejskiego we Wrocławiu. Do dyspozycji będzie 700 jednośladów
(Wrocławski Rower Miejski)
dvaur26

Firma Nextbike, będąca operatorem WRM, prowadzi prace związane z przygotowaniem systemu na nowy sezon. Ruszy on 29 kwietnia, choć pierwotnie miało to nastąpić wraz z początkiem kwietnia. Powodem zwłoki było przeciągające się z powodu odwołań postępowanie przetargowe, które ostatecznie wygrała firma Nextbike, zajmująca się WRM już od czterech lat.

Tegoroczny sezon roweru miejskiego we Wrocławiu jest jednak rewolucyjny. Przede wszystkim dlatego, że miasto zdecydowało się na rozbudowę systemu i radykalne zwiększenie floty rowerowej. Dotychczas wrocławianie mogli korzystać z 32 stacji i 200 rowerów - od końca kwietnia do ich dyspozycji będzie 700 jednośladów i 70 stacji.

- Nowe stacje pojawią się przede wszystkim na terenie Śródmieścia oraz osiedla Gajowice. Miasto zastrzegło jednak w umowie, że może rozszerzyć system o kolejne 35 stacji i 350 rowerów – powiedział WP Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.

dvaur26

Na chwilę obecną zamontowano stojaki już w ponad 40 lokalizacjach, zainstalowano na stacjach również kilka terminali. Wrocławski Rower Miejski będzie teraz drugim największym systemem roweru miejskiego w Polsce. Prym wiedzie warszawski Veturilo, który obsługuje 2650 rowerów i ponad 170 stacji.

Nextbike operatorem WRM będzie przez najbliższe cztery lata. Oprócz rozwoju sieci roweru miejskiego, planowane są również innowacje technologiczne, między innymi wprowadzenie przy stojakach elektrozamków, które mają znacznie ułatwić wypożyczenie oraz zwrot jednośladu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dvaur26

Podziel się opinią

Share
dvaur26
dvaur26
Więcej tematów