Trwa ładowanie...
d2p9mg3
Defence24

Zmiany w polskiej Straży Granicznej

Kryzys ukraiński przyspieszył inwestycje Straży Granicznej - donosi "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany w polskiej Straży Granicznej
(Straż Graniczna)
d2p9mg3

Odkąd Polska jest w strefie Schengen, inwestycje współfinansowane przez Unię Europejską: w ludzi, sprzęt, budowę i modernizację 24 strażnic, kosztowały blisko 1,5 mld zł. Do połowy 2015 r. Straż wyda jeszcze co najmniej 92 mln zł na techniczne wyposażenie do śledzenia szlaków przerzutu ludzi i przemytu towarów.

Od nowego roku rozpocznie się zmiana służbowego umundurowania. Oliwkowe uniformy mają odmienić wizerunek formacji. "Na przejściach granicznych i podczas kontroli drogowej nasi ludzie przestaną się dzięki temu kojarzyć z wojskiem" - mówi gen. bryg. Marek Borkowski, zastępca komendanta Straży Granicznej.

Na Wschodzie trwa budowa kolejnych dwunastu 35-metrowych stalowych wież, z zainstalowanymi na szczycie, zdalnie sterowanymi kamerami termalnymi najnowszej generacji i systemem monitoringu wizyjnego.

Wkrótce obserwację najbardziej zagrożonych odcinków rozpoczną drony. SG ogłosiła właśnie przetarg na cztery zestawy bezzałogowych maszyn - po trzy minisamoloty w zestawie - do śledzenia i namierzania przestępczych grup na zielonej granicy.

d2p9mg3

Podziel się opinią

Share
d2p9mg3
d2p9mg3
Więcej tematów