Trwa ładowanie...
d3akc5e

Zmiany w Platformie Obywatelskiej. Olszewski za Zwiefkę

• 300polityka: zmiana na stanowisku szefa bydgoskiej PO • Paweł Olszewski zastąpił Tadeusza Zwiefke
Share
Anne Applebaum, Radosław Sikorski i Paweł Olszewski w bygoskiej siedzibie PO, 25 października 2015 r.
Anne Applebaum, Radosław Sikorski i Paweł Olszewski w bygoskiej siedzibie PO, 25 października 2015 r.Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Tymon Markowski
d3akc5e

Dotychczasowy szef Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy Tadeusz Zwiefka zrezygnował z funkcji - informuje 300polityka. Według ustaleń portalu, przyczyną mają być dodatkowe obowiązki w Parlamencie Europejskim oraz te wynikające z nowej funkcji w partii, czyli zastępcy sekretarza generalnego.

Nowym szefem PO w Bydgoszczy został poseł Platformy Paweł Olszewski. Decyzja o zmianie została podjęta przez zarząd powiatu, jak zakłada statut PO.

Zmiany w Bydgoszczy nie są jedynymi w ostatnim czasie w PO, ale poprzednie miały inny charakter. "Odkąd Grzegorz Schetyna przejął władzę w Platformie Obywatelskiej, rozwiązano lubuskie struktury partii, a ugrupowanie opuściło kilku posłów" - przypomina wprost.pl. Chodzi o Jacka Protasiewicza, Michała Kamińskiego oraz Stanisława Huskowskiego, którzy zostali w lipcu wykluczeni z partii. Z PO odszedł też Tomasz Możejko z lubuskich struktur.

Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Krajowy PO, a przyczyną wykluczenia było "godzenie w dobre imię partii".

d3akc5e

Podziel się opinią

Share
d3akc5e
d3akc5e
Więcej tematów