Trwa ładowanie...

Zmiany w nocnej komunikacji autobusowej we Wrocławiu. Rusza przebudowa dworca PKS

Pasażerowie podróżujący nocną komunikacją miejską we Wrocławiu muszą przygotować się na duże zmiany. W związku z mającą ruszyć na wiosnę przebudową dworca autobusowego węzeł przesiadkowy nocnej komunikacji zostanie przeniesiony w okolice Aquaparku.
Share
Zmiany w nocnej komunikacji autobusowej we Wrocławiu. Rusza przebudowa dworca PKS
Źródło: Facebook / Wroclove
d1f8goo

Prawdopodobnie już od 31 stycznia 2015 r. węzeł przesiadkowy dla nocnych autobusów komunikacji miejskiej na dworcu autobusowym zostanie zamknięty. Nowy punkt przesiadek zostanie stworzony na ul. Petrusewicza, położonej tuż pod wzgórzem Andersa. Przeniesienie ma związek z planowaną przebudową dworca autobusowego.

- Autobusy nocne wciąż będą zatrzymywać się na przystankach w sąsiedztwie dworców PKS i PKP, a przeniesiony zostanie jedynie sam węzeł przesiadkowy dla niemal wszystkich linii nocnych z wyjątkiem 240 i 250, które będą rozpoczynały i kończyły kursy na przystankach przy ul. Suchej - mówi Adam Więcek z Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Równocześnie trwa budowa tymczasowego dworca autobusowego przy ul. Suchej, między skrzyżowaniem z ul. Joannitów a ul. Gajową. Wszystkie prace związane z przygotowaniem tymczasowego dworca do dyspozycji pasażerów zostaną zakończone w kwietniu i wtedy też nastąpi przeprowadzka autobusów międzymiastowych.

Dotychczasowy dworzec autobusowy zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie budynek handlowo-biurowy. W jego podziemiach znajdą się stanowiska dla autobusów, a kasy i poczekalnia dla pasażerów zlokalizowane będą na parterze. Prace związane z przebudową dworca potrwają do drugiej połowy 2017 r.

d1f8goo

Podziel się opinią

Share
d1f8goo
d1f8goo
Więcej tematów