Trwa ładowanie...
d1dmx3t
d1dmx3t

Zmiany w MSZ - jest nowa wiceminister

Premier Donald Tusk powołał dr Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz na stanowisko podsekretarza stanu do spraw współpracy rozwojowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - poinformowano na stronie internetowej MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1dmx3t

Pełczyńska-Nałęcz zastąpi na tym stanowisku wiceministra Krzysztofa Stanowskiego, który pełnił funkcję podsekretarza stanu ds. współpracy rozwojowej od września 2010 roku. MSZ nie informuje o dalszych planach zawodowych Stanowskiego.

MSZ poinformowało, że nowa wiceminister ma być odpowiedzialna za międzynarodową współpracę rozwojową oraz nadzorowanie sposobów wykorzystania środków pochodzących z programów Unii Europejskiej. Resort podkreślił, że Pełczyńskiej-Nałęcz będą podlegały: Departament Współpracy Rozwojowej i Departament Wdrażania Programów Rozwojowych.

Dr Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz do końca 2010 r. była wicedyrektorem Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW), gdzie zajmowała się m.in. procesami transformacji politycznej i społeczno-gospodarczej w Rosji oraz państwach Europy Wschodniej, relacjami polsko-rosyjskimi.

W 2011 roku pełniła funkcję stałej przedstawicielki OSW w Brukseli. W listopadzie 2010 roku została odznaczona odznaką honorową Ministra Spraw Zagranicznych Bene Merito za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Nowa wiceminister jest członkiem Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych, a także wiceprzewodniczącą Rady Fundacji "Wiedzieć Jak".

d1dmx3t

Podziel się opinią

Share

d1dmx3t

d1dmx3t
Więcej tematów