Trwa ładowanie...

Zmiany w kursowaniu autobusów. Poprawi się dojazd na kilka wrocławskich osiedli

Od końca marca mieszkańców wrocławskich osiedli Wojszyce, Ołtaszyn i Partynice czekają spore zmiany w komunikacji. Miasto postanawia wprowadzić nową linię autobusową, a trasy i częstotliwości kilku innych zmodyfikować.

Share
Zmiany w kursowaniu autobusów. Poprawi się dojazd na kilka wrocławskich osiedli
Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d2p32ku

Od soboty, 28 marca, w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej we Wrocławiu pojawi się nowa linia autobusowa – 112. Będzie ona realizowała kursy istniejącej linii 612, które omijały Bielany Wrocławskie. Częstotliwość kursowania linii 112 pozostanie taka sama jak 612, czyli co ok. 60 minut. Trasa nowo utworzonej linii wieść będzie między Dworcem Głównym a pętlą Krzyki ulicami Borowską, Grota-Roweckiego, Parafialną, Kutrzeby, Chabrową, Ołtaszyńską, Wojszycką i Waligórskiego.

Linia 612 będzie wykonywać jedynie kursy przez Bielany Wrocławskie.

- Zmiany są odpowiedzią na liczne głosy i zapytania mieszkańców Wrocławia. Mamy nadzieję, że dzięki nim chętniej będą oni korzystać z komunikacji miejskiej – mówi Małgorzata Szafran z Urzędu Miasta Wrocławia.

d2p32ku

Dodatkowo, w celu poprawienia obsługi komunikacyjnej Wojszyc, Partynic i Ołtaszyna zwiększona została częstotliwość kursowania linii autobusowej 113. W godzinach od 8.00 do 14.00 i od 18.00 do 19.00 autobusy kursowały będą co 15 minut, a nie jak dotychczas – co 30.

Spora zmiana czeka także pasażerów linii 132, która obecnie dojeżdża do pętli Nowy Dwór przy ul. Rogowskiej. Od soboty autobusy tej linii jeździć będą do nowej pętli utworzonej na Muchomorze Wielkim – z ul. Strzegomskiej jechać będą w kierunku ronda im. Witolda Pileckiego, a następnie Mińską do pętli nieopodal ul. Roślinnej. Ci pasażerowie, którzy posiadają bilet okresowy na linię 132, mogą do końca jego ważności korzystać z linii 122, 134, 142 i 149na odcinku od przystanku Nowy Dwór przy ul. Strzegomskiej do pętli Nowy Dwór przy Rogowskiej.

Od końca marca na trasie linii C pojawią się dodatkowe przystanki – Katedra (u zbiegu Wyszyńskiego i Szczytnickiej) oraz Wejherowska (przy skrzyżowaniu Wejherowskiej z Popowicką). Oba będą miały status przystanków „na żądanie”.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2p32ku

Podziel się opinią

Share
d2p32ku
d2p32ku
Więcej tematów