Trwa ładowanie...

Zmiany w fotoradarach. Szefem jednostki zostanie znany policjant

Marek Konkolewski, inspektor z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy tej służby, ma zostać nowym szefem Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które nadzoruje m.in. fotoradary, dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska.

Share
Zmiany w fotoradarach. Szefem jednostki zostanie znany policjant
Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d3y7ifb

- Na stanowisku dyrektora Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nastąpi niedługo zmiana – potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską p.o. główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur. Szef GITD odmówił jednak podania nazwiska nowej osoby.

Dotychczas tę funkcję pełnił Marcin Flieger, który wcześniej również pracował w policji i został oddelegowany do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, żeby zbudować podlegający pod urząd CANARD. Według nieoficjalnych informacji WP pochodzących ze źródła w GITD , Flieger ma wrócić do pracy w Komendzie Głównej Policji.

Objęcie stanowiska dyrektora CANARD-u przez Konkolewskiego jest zaskakujące w kontekście zmian, które od dłuższego czasu forsuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, mimo sprzeciwu części środowisk z branży transportowej, wielokrotnie zapewniał, że to Inspekcja zostanie zlikwidowana i wcielona do policji.

d3y7ifb

Na taką decyzję nie zgadza się minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, którego ministerstwo obecnie nadzoruje prace GITD. - Chciałbym wyraźnie podkreślić, że zarówno minister Andrzej Adamczyk, jak również ja, nie godzimy się na scenariusz zakładający likwidację ITD. Nasze stanowisko jest w tej kwestii całkowicie jednoznaczne – mówił podczas grudniowej narady podsumowującej działalność ITD wiceminister MIiB Jerzy Szmit.

Projekt likwidacji Inspekcji, jak stwierdził wiceminister MSWiA, od października czeka na wpisanie do wykazu prac legislacyjnych rządu. Przepisy wynikające z ustawy miały wejść w życie jeszcze w styczniu. W GITD przygotowano projekt konkurencyjnej ustawy o Inspekcji, który zakłada zwiększenie jej kompetencji i przekazanie fotoradarów policji.

Włączenie ITD do policji to jedna z rekomendacji poświęconego bezpieczeństwu na drogach raportu Najwyższej Izby Kontroli z 2014 r. oraz realizacja wyborczych zapowiedzi PiS-u.

Próby kontaktu z zainteresowanym były bezskuteczne - w sobotę Marek Konkolewski miał wyłączony telefon.

d3y7ifb

Podziel się opinią

Share
d3y7ifb
d3y7ifb
Więcej tematów