Trwa ładowanie...
d2usmli

Zmiany w fotoradarach. Szefem jednostki zostanie znany policjant

Marek Konkolewski, inspektor z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy tej służby, ma zostać nowym szefem Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które nadzoruje m.in. fotoradary, dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Konkolewski
Marek Konkolewski (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2usmli

- Na stanowisku dyrektora Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nastąpi niedługo zmiana – potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską p.o. główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur. Szef GITD odmówił jednak podania nazwiska nowej osoby.

Dotychczas tę funkcję pełnił Marcin Flieger, który wcześniej również pracował w policji i został oddelegowany do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, żeby zbudować podlegający pod urząd CANARD. Według nieoficjalnych informacji WP pochodzących ze źródła w GITD , Flieger ma wrócić do pracy w Komendzie Głównej Policji.

Objęcie stanowiska dyrektora CANARD-u przez Konkolewskiego jest zaskakujące w kontekście zmian, które od dłuższego czasu forsuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, mimo sprzeciwu części środowisk z branży transportowej, wielokrotnie zapewniał, że to Inspekcja zostanie zlikwidowana i wcielona do policji.

d2usmli

Na taką decyzję nie zgadza się minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, którego ministerstwo obecnie nadzoruje prace GITD. - Chciałbym wyraźnie podkreślić, że zarówno minister Andrzej Adamczyk, jak również ja, nie godzimy się na scenariusz zakładający likwidację ITD. Nasze stanowisko jest w tej kwestii całkowicie jednoznaczne – mówił podczas grudniowej narady podsumowującej działalność ITD wiceminister MIiB Jerzy Szmit.

Projekt likwidacji Inspekcji, jak stwierdził wiceminister MSWiA, od października czeka na wpisanie do wykazu prac legislacyjnych rządu. Przepisy wynikające z ustawy miały wejść w życie jeszcze w styczniu. W GITD przygotowano projekt konkurencyjnej ustawy o Inspekcji, który zakłada zwiększenie jej kompetencji i przekazanie fotoradarów policji.

Włączenie ITD do policji to jedna z rekomendacji poświęconego bezpieczeństwu na drogach raportu Najwyższej Izby Kontroli z 2014 r. oraz realizacja wyborczych zapowiedzi PiS-u.

Próby kontaktu z zainteresowanym były bezskuteczne - w sobotę Marek Konkolewski miał wyłączony telefon.

d2usmli

Podziel się opinią

Share

d2usmli

d2usmli
Więcej tematów