Trwa ładowanie...
d129xp6

Zmiany personalne w Zarządzie KW: prezes Mirosław Taras odwołany

W czwartek domagali się tego związkowcy, a w piątek Rada Nadzorcza zdecydowała: Mirosław Taras został odwołany ze stanowiska prezesa Kompanii Węglowej. Działania, które podejmował w celu restrukturyzacji spółki, zostały uznane za nieskuteczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany personalne w Zarządzie KW: prezes Mirosław Taras odwołany
(solidarnosckatowice.pl)
d129xp6

Przedstawiciele kopalnianej Solidarności domagali się usunięcia ze stanowiska Mirosława Tarasa. Napisali w tej sprawie list do premier Ewy Kopacz, wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Wojciecha Kowalczyka.

Związkowcy zareagowali w ten sposób na stwierdzenie Tarasa, że działania ratunkowe w spółce to "reanimacja trupa". Jak widać - na odpowiedź nie musieli długo czekać. Taras został odwołany przez Radę Nadzorczą spółki w piątek.

"W wyniku analizy Rada Nadzorcza stwierdziła nieskuteczność dotychczasowych działań Zarządu w zakresie restrukturyzacji Spółki. Nie został ograniczony poziom kosztów, generując - przy braku przesłanek do wzrostu cen - dalszy wzrost strat na działalności Spółki. Działania Zarządu nie tylko nie spowodowały poprawy sytuacji ekonomiczno-finansowej, ale nastąpiło pogłębienie się dramatycznej sytuacji Spółki" - napisała w uzasadnieniu decyzji Rada Nadzorcza.

W połowie września Taras informował o tragicznym stanie Kompanii Węglowej - spośród 14 jej kopalń rentowność utrzymywały zaledwie trzy.

Koordynację prac Zarządu Rada powierzyła obecnemu wiceprezesowi ds. pracy Piotrowi Rykali.

d129xp6

Podziel się opinią

Share
d129xp6
d129xp6
Więcej tematów