Trwa ładowanie...
zmiana czasu
28-10-2016 12:47

Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend

• Godzinę zmienimy w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października
• O 3 w nocy cofniemy zegarki o godzinę do tyłu
• Razem z Polską czas zmieni jeszcze 75 innych państw

Zmiana czasu na zimowy już w ten weekendŹródło: Getty Images
d35agvj
d35agvj

Oficjalnie zegarki zostaną przestawione o godz. 3 w niedzielę, ale większość ludzi zrobi to dopiero gdy obudzi się następnego dnia. I właśnie wtedy warto się upewnić, czy w telefonach i komputerach godzina przestawiła się automatycznie. Tak się powinno stać, ale jeśli kiedyś ręcznie zmienialiśmy godzinę w telefonie, zamiast strefy czasowej, to może się okazać, że cały czas jest ona taka sama.

W Polsce zmiana czasu po raz pierwszy została zarządzona w 1919 roku, ale w dwudziestoleciu międzywojennym nie zawsze przestawiano zegarki. Zmiana została wprowadzona, żeby lepiej wykorzystać światło słoneczne i oszczędzać energię elektryczną. Ale pojawiają się też argumenty, że zmiana czasu nie ma większego sensu, bo obecnie nie wpływa na zużycie prądu i oszczędności są niezauważalne.
##Zmiana czasu na świecie
Na świecie jest prawie 200 państw, ale czas w weekend zmienia tylko 76 z nich. W Europie robią to wszyscy z wyjątkiem Rosji, Białorusi i Islandii. Zdecydowana większość krajów, w których zmienia się czas leży w Europie i Ameryce Północnej.

d35agvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35agvj
Więcej tematów