Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2021. Nie zapomnij o zmianie czasu na letni

Kiedy zmiana czasu na letni? Kiedy pożegnamy czas zimowy i przestawimy zegarki?

Zmiana czasu 2021. Kiedy zmiana czasu na letni?Zmiana czasu 2021. Kiedy zmiana czasu na letni?Źródło: Pixabay
d45qivp
d45qivp

Zmiana czasu 2021. W marcu zmiana czasu na letni

Co roku w marcu następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Nie inaczej będzie i tym razem. Choć wiele mówiło się o tym, żeby zrezygnować z przestawiania zegarków, to Unia Europejska jak do tej pory żadnych konkretnych decyzji w tym temacie nie podjęła. Prace trwają od 2018 roku. Wykonano nawet badanie, które wykazało, że aż 84 proc. Europejczyków chciałoby zrezygnować ze zmiany czasu.

Zmiana czasu 2021. Czy to ostatnia zmiana czasu?

Komisja Europejska przedstawiła Parlamentowi Europejskiemu i Radzie Europy wniosek w sprawie zniesienia sezonowej zmiany czasu - wiosną na czas letni i jesienią na zimowy. W 2021 roku miałaby nastąpić ostatnia zmiana czasu. Parlament Europejski przegłosował rezygnację ze zmiany czasu. Do tej pory jednak nie odniosła się do tego Rada Europy.

Kiedy zmiana czasu na letni?

Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni? Czas zmieniamy w ostatnią niedzielę marca. W tym roku będzie to dokładnie w weekend 27-28 marca.

Zmiana czasu 2021. W którą stronę przestawić zegarki?

Podczas wiosennej zmiany czasu z zimowego na letni zegarki przestawiamy do przodu o godzinę. O godzinie 2:00 w nocy 28 marca należy więc przesunąć wskazówki zegara na godzinę 3:00. Oczywiście wiele urządzeń przestawi się sama, niemniej niektóre musimy przestawić ręcznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45qivp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45qivp
Więcej tematów