Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. W którą stronę przestawiamy zegarki?

W nocy z 24 na 25 października zmieniamy czas z letniego na zimowy. To już druga w tym roku zmiana czasu 2020. W którą stronę tym razem trzeba przesunąć wskazówki zegara?
Share
Zmiana czasu 2020. W którą stronę przestawić zegarki?
Zmiana czasu 2020. W którą stronę przestawić zegarki?Źródło: Pixabay
d1mj1t0

Zmiana czasu 2020. Po co właściwie się odbywa?

Przyczyną zmiany czasu, która w Polsce odbywa się dwa razy w roku, jest kwestia optymalnego wykorzystania światła słonecznego. Z tego też względu wiosną, kiedy słońce wstaje wcześniej, przestawiamy zegarki o godzinę do przodu. Z kolei w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są coraz krótsze, szybciej zapada zmrok, a rano Słońce później wstaje, cofamy zegarki o godzinę.

Zmiana czasu 2020. W którą stronę teraz przestawiamy zegarki?

W nocy z 24 na 25 października przechodzimy z czasu letniego na zimowy. Zegarki elektroniczne, godzina na smartfonie czy na komputerze przestawią się same na nową godzinę. Sami musimy jednak przestawić wskazówki zegarów mechanicznych. Warto więc wiedzieć, w którą stronę.

d1mj1t0

Przy zmianie czasu na zimowy cofamy zegarki o godzinę - z 3:00 na 2:00. Doba będzie więc trwała w tym dniu nie 24, a 25 godzin. To jedyny taki dzień w roku. Z kolei za kilka miesięcy, końcem marca, oddamy tę dodatkową godzinę. Wiosną, zmieniając czas na letni, przestawimy zegarki o godzinę w przód.

Przemysław Czarnek z kolejną funkcją. Władysław Kosiniak-Kamysz: nie wróży to lepiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mj1t0

Podziel się opinią

Share
d1mj1t0
d1mj1t0
Więcej tematów