Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Sprawdź, kiedy przestawimy zegarki na czas zimowy

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmienimy czas z letniego na zimowy? Co roku czynimy to w październiku. Kolej na przestawienie zegarków nadejdzie w najbliższy weekend.
Share
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu?
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu?Źródło: pixabay.com
d2f4kti

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawimy zegarki?

Powoli końca dobiega październik, a co za tym idzie coraz bliżej jest do zmiany czasu z letniego na zimowy. Kiedy zmiana czasu na zimowy? Zgodnie z przepisami, zmiany czasu dokonujemy w ostatni weekend października W tym roku zmiana czasu wypada na noc z 24 na 25 października. Przestawiamy wtedy wskazówkę z godziny 3 na 2 i śpimy o godzinę dłużej.

Zmiana czasu na zimowy sprawia, że wcześniej będzie zachodzić słońce, ale i wcześniej będzie wschodzić. Zgodnie z założeniem pomysłodawców zmiany czasu, ma to ułatwić działanie firm i wprowadzić oszczędności w okresie zimowym. O ile obecne smartfony automatycznie dostosują odpowiednią godzinę, o tyle zegarki nakręcane przestawić będziemy musieli sami.

d2f4kti

Zmiana czasu 2020. Czy to ostatnia zmiana?

Jak pokazuje badanie zlecone przez money.pl, większość Polaków opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Dwie trzecie z nas ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować - wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

Okazuje się, że 66 proc. ankietowanych w panelu Ariadna opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki. Przeciwko zmianie czasu jest również część polityków, którzy tłumaczą, że nie ma przesłanek ekonomicznych, które uzasadniałyby konieczność przestawiania zegarka.

Przemysław Czarnek ministrem. Mocny komentarz Radosława Sikorskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f4kti

Podziel się opinią

Share
d2f4kti
d2f4kti
Więcej tematów