Trwa ładowanie...
d3fbtb0
zmiana czasu

Zmiana czasu 2020. Sprawdź, kiedy przestawimy zegarki na czas zimowy

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmienimy czas z letniego na zimowy? Co roku czynimy to w październiku. Kolej na przestawienie zegarków nadejdzie w najbliższy weekend.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu?
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu? (pixabay.com)
d3fbtb0

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawimy zegarki?

Powoli końca dobiega październik, a co za tym idzie coraz bliżej jest do zmiany czasu z letniego na zimowy. Kiedy zmiana czasu na zimowy? Zgodnie z przepisami, zmiany czasu dokonujemy w ostatni weekend października W tym roku zmiana czasu wypada na noc z 24 na 25 października. Przestawiamy wtedy wskazówkę z godziny 3 na 2 i śpimy o godzinę dłużej.

Zmiana czasu na zimowy sprawia, że wcześniej będzie zachodzić słońce, ale i wcześniej będzie wschodzić. Zgodnie z założeniem pomysłodawców zmiany czasu, ma to ułatwić działanie firm i wprowadzić oszczędności w okresie zimowym. O ile obecne smartfony automatycznie dostosują odpowiednią godzinę, o tyle zegarki nakręcane przestawić będziemy musieli sami.

d3fbtb0

Zmiana czasu 2020. Czy to ostatnia zmiana?

Jak pokazuje badanie zlecone przez money.pl, większość Polaków opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Dwie trzecie z nas ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować - wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

Okazuje się, że 66 proc. ankietowanych w panelu Ariadna opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki. Przeciwko zmianie czasu jest również część polityków, którzy tłumaczą, że nie ma przesłanek ekonomicznych, które uzasadniałyby konieczność przestawiania zegarka.

Przemysław Czarnek ministrem. Mocny komentarz Radosława Sikorskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fbtb0

Podziel się opinią

Share
d3fbtb0
d3fbtb0
Więcej tematów