Trwa ładowanie...
d3361kb

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Czy to już ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu to moment, z którym wielu Polaków ma sporo problemów. Tradycyjnie w ostatni weekend marca będziemy przestawiać zegarki z czasu zimowego na letni. W 2020 roku wypada to w nocy z 28 na 29 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020. W marcu zmieniamy czas z zimowego na letni. Sprawdź, kiedy to nastąpi
Zmiana czasu 2020. W marcu zmieniamy czas z zimowego na letni. Sprawdź, kiedy to nastąpi (iStock.com)
d3361kb

Zmiana czasu na letni 2020

Choć zmiana czasu wydaje się być reliktem przeszłości, to jednak nadal obowiązuje i wszystko wskazuje na to, że będzie obowiązywać przez kolejne lata. Każdego roku dwukrotnie zmieniamy czas. Dokonujemy tego w ostatni weekend marca, kiedy to z zimowego czasu przechodzimy na letni. W drugą stronę wskazówki zegarów przestawiamy w ostatni weekend października.

Zgodnie z tymi wytycznymi w nocy z 28 na 29 marca przestawimy zegarki z godziny 2 na 3. Pomysłodawcy zmiany czasu tłumaczyli taki fakt tym, że pomaga ona w lepszym wykorzystaniu światła słonecznego w miesiącach letnich. Po raz pierwszy w Polsce czas zmieniono w 1917 roku. Jako pierwsi na świecie dokonali tego Niemcy.

d3361kb

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Jeszcze niedawno wydawało się, że obowiązek zmiany czasu odejdzie do lamusa. Chcieli tego eurodeputowani. Parlament Europejski uchwalił nawet specjalne przepisy, które miały to umożliwić. Były one jednak zbyt ogólne, dawały poszczególnym krajom wolną rękę w decyzji o tym, jaki czas obowiązuje. To mogło wywołać dodatkowy chaos.

Dlatego na razie projekt został zamrożony i nie wiadomo, czy w ogóle kiedykolwiek zostanie wdrożony. Musimy się więc dalej męczyć z przesuwaniem wskazówek.

d3361kb

Podziel się opinią

Share

d3361kb

d3361kb
Więcej tematów