Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawić zegarki na czas zimowy?

Zmiana czasu 2020. Coraz więcej osób zastanawia się, kiedy w tym roku nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wyjaśniamy.
Share
Zmiana czasu 2020. Kiedy musimy przestawić zegarki?
Zmiana czasu 2020. Kiedy musimy przestawić zegarki?Źródło: Pixabay
d1ikhqq

Właśnie rozpoczęła się kalendarzowa jesień, dzień jest coraz krótszy, szybciej zachodzi słońce. Czy już niedługo będziemy przestawiać zegarki? Kiedy jest zmiana czasu 2020?

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawić zegarki?

Jak się okazuje, na zmianę czasu trzeba jeszcze poczekać. Zegarki będziemy przestawiać z czasu letniego na zimowy dopiero za miesiąc, a dokładnie w nocy z soboty na niedzielę 24/25 października.

d1ikhqq

Zmiana czasu 2020. Śpimy godzinę dłużej czy krócej?

Jak będzie wyglądała zmiana czasu z letniego na zimowy? W którą stronę należy przestawić zegarki? Godzinę do przodu czy do tyłu? To ważne, bo albo będziemy spać godzinę krócej, albo dłużej.

Na szczęście w przypadku zmiany czasu z letniego na zimowy możemy się wyspać. W ostatni weekend października 2020 cofniemy zegarki, co oznacza, że w dniu zmiany czasu doba będzie dłuższa o godzinę – potrwa 25 godzin. Jeśli ktoś planuje wtedy wieczorne wyjście, to powinien rano się wyspać.

Zmiana czasu 2020. Czy to będzie ostatnia zmiana czasu?

Przypomnijmy, że w 2020 zmiany czasu miało już nie być. Ostatnia zmiana czasu z letniego na zimowy miała nastąpić w 2019 – taki był projekt ustawy Komisji Europejskiej. Później wprowadzenie zmian przełożono na 2021 rok, ale teraz, jak się okazuje, projekt został całkowicie zamrożony. Ostatecznie nie wiadomo, jak długo będziemy jeszcze przestawiać zegarki. Póki co w Polsce mamy zmianę czasu i najbliższa nastąpi 24/25 października 2020.

d1ikhqq

Rekonstrukcja rządu. Bogdan Zdrojewski o przyspieszonych wyborach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ikhqq

Podziel się opinią

Share
d1ikhqq
d1ikhqq
Więcej tematów