Trwa ładowanie...
d4k7vof
zmiana czasu

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2020. Zbliżamy się do dnia, w którym przestawiać będziemy zegarki z czasu letniego na zimowy. Kiedy będzie zmiana czasu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu (pixabay.com)
d4k7vof

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

W Polsce wciąż obowiązuje zmiana czasu i dwa razy w roku przestawiamy zegarki. Końcem marca, wskazówki w zegarkach przesuwamy o godzinę do przodu i w ten sposób zmieniamy czas z zimowego na letni. Zostało już niewiele czasu, by przygotować się na komplikacje związane ze zmianą czasu letniego na zimowy. Zgodnie z rozporządzeniem, zmiany czasu dokonujemy w ostatni weekend października.

Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy? Najbliższa zmiana czasu odbędzie się w ostatni weekend października, czyli w nocy z 24 na 25 października. O godzinie 3:00 nad ranem czas zmienia się na zimowy, a tym samym będziemy mieć dopiero godzinę 2:00. Dzięki tej zmianie większość zyska dodatkową godzinę snu.

d4k7vof

Zmiana czasu 2020. Czy to ostatnia zmiana czasu?

Jeszcze kilka lat temu pojawił się pomysł, by zrezygnować ze zmiany czasu, która ma sprawiać więcej problemów niż przynosi korzyści. W Europie przeprowadzono referendum, w którym większość opowiedziała się za końcem zmiany czasu. Unia Europejska rozpoczęła nawet specjalne procedury. Decyzję miały podjąć poszczególne kraje członkowskie.

Nie wiadomo, kiedy zniknie obowiązek zmiany czasu dwa razy w roku. W Polsce przeprowadzono konsultacje na temat zmiany czasu, z których wynikało, że ponad 78 procent dorosłych Polaków jest za tym, by nie przestawiać zegarków. Z rządowych danych wynika, że większość Polaków woli czas letni i ten miałby obowiązywać, gdyby zrezygnowano ze zmiany czasu.

Badania pokazują, że większość Polaków opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Dwie trzecie z nas ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować - [ wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

d4k7vof

Okazuje się, że 66 proc. ankietowanych w panelu Ariadna opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki.

Zakaz sprzedaży alkoholu od godziny 19? Wiceminister Marcin Horała: różne rozwiązania są analizowane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów