Trwa ładowanie...
d2ked9d

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Osoby, które uwielbiają długi sen, będą musiały zacisnąć zęby. Pod koniec marca czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni, wobec czego pośpimy o godzinę krócej. Na domiar złego szybciej skończymy weekend. Kiedy zmieniamy czas?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020 coraz bliżej. Sprawdź, kiedy dokładnie przestawiamy zegarki
Zmiana czasu 2020 coraz bliżej. Sprawdź, kiedy dokładnie przestawiamy zegarki (iStock.com)
d2ked9d

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni?

Już wkrótce wskazówki zegarów pójdą w ruch. W nocy z 28 na 29 marca czeka nas pierwsza w tym roku zmiana czasu. Wówczas „przesuniemy” zegary z godziny 2:00 na 3:00. Ten zabieg skróci nasz sen, ale i weekend. Od razu uspokajamy – wszystko nadrobimy!

Zmiana czasu 2020. Kiedy powrót do czasu zimowego?

To, co stracimy pod koniec marca, będziemy mogli nadrobić w nocy z 24 na 25 października. Wtenczas czeka nas manewr odwrotny do tego, który wykonamy w miesiącu rozpoczynającym wiosnę. W październiku „cofniemy” zegary z godziny 3:00 na 2:00.

d2ked9d

Kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce?

Mieliśmy duże nadzieje, że zmiana czasu w naszym kraju zostanie zlikwidowana. Wiele osób uważało, że taki ruch byłby bardzo dużym ułatwieniem. Pozytywnie na ten temat wypowiedział się także Parlament Europejski. Za łatwo być jednak nie mogło.

Skąd wzięły się kłopoty? Ze strony przedstawicieli Rady Unii Europejskiej, którzy uznali, że likwidacja zmiany czasu mogłaby wprowadzić chaos. Ponadto, ich zdaniem, stanowisko Parlamentu Europejskiego nie jest wystarczająco jasne.

Wiele wskazuje zatem na to, że nieprędko doczekamy się ostatniej zmiany czasu. Wspominany projekt został zamrożony i nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie wdrożony w życie. Na razie na przełom w tej sprawie się nie zanosi.

d2ked9d

Podziel się opinią

Share
d2ked9d
d2ked9d
Więcej tematów