Trwa ładowanie...
d36r7db

Zmiana czasu 2020. Kiedy przechodzimy z czasu zimowego na letni?

Koniec marca przyniesie nam długo wyczekiwaną zmianę czasu. Przez siedem miesięcy w Polsce będzie obowiązywać czas letni, a więc dni staną się dłuższe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy zmiana czasu 2020?
Kiedy zmiana czasu 2020? (iStock.com)
d36r7db

Pojawia się coraz więcej sygnałów, że powoli zaczyna się wiosna. Na co dzień mamy coraz więcej słońca, termometry pokazują coraz wyższe temperatury, a także dni stają się dłuższe. Lada moment zmrok będzie przychodzić jeszcze później.

Kiedy zmiana czasu 2020?

Co roku w ostatni weekend marca przechodzimy z czasu zimowego na letni. W tym roku zegarki przestawimy w nocy z 28 na 29 marca. Wskazówki należy przesunąć z godziny 2:00 na 3:00.

d36r7db

Wprawdzie z tego powodu czeka nas dłuższa noc, ale nic straconego. Potem aż przez siedem miesięcy będziemy mieć czas letni, który sprawia, że dni są dłuższe.

Powrót do czasu zimowego nastąpi dopiero z 24 na 25 października. W 2021 roku daty przestawiania zegarków trochę się zmienią. Czas letni przyjdzie 28 marca, a zimowy 31 października.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Wszystko wskazywało na to, że niedługo zmiany czasu staną się tylko wspomnieniem. Sprawą zajął się Parlament Europejski, który nawet przegłosował projekt, który zakładał zniesienie czasu letniego i zimowego.

d36r7db

W każdym kraju Unii Europejskiej przez cały rok miał obowiązywać tylko jeden czas. Ta informacja ucieszyła Polaków, którzy w ankietach niemal jednogłośnie domagali się takiego rozwiązania.

Niestety, na razie sprawa utknęła w miejscu i nie wiadomo, czy plany zostaną wcielone w życie. Władze państw członkowskich uważają, że projekt jest zbyt mało szczegółowy. Dlatego na razie nikt nie chce go wprowadzić u siebie.

d36r7db

Podziel się opinią

Share

d36r7db

d36r7db
Więcej tematów