Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Kiedy kolejna walka ze wskazówkami?

Już wkrótce czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Osoby, które myślały, że będzie to ostatnia zmiana czasu, odczują duże rozczarowanie. Kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce? Nie wiadomo. Obecnie się na to nie zanosi.

Share
Zmiana czasu 2020. Kiedy kolejna walka ze wskazówkami?
Źródło: iStock.com
d4ejjnb

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmieniamy czas?

Jak nakazuje tradycja, zmiana czasu na letni odbywa się w ostatni weekend marca. W tym roku wskazówki przesuniemy w nocy z 28 na 29 marca. Przypomnijmy, że zmieniamy czas z godziny 2 na 3. To oznacza, że nasz weekend będzie o godzinę krótszy, podobnie jak i sen. W niedzielę pewnie wiele osób będzie narzekać na niewyspanie.

Kolejna zmiana czasu w 2020 roku czeka nas pod koniec października – w ostatni weekend. Wówczas będziemy musieli dokonać zabiegu odwrotnego do tego, z którym zmierzymy się w marcu – przesuniemy więc wskazówki z godziny 3 na 2. I od razu życie choć na moment stanie się lepsze, bo pośpimy godzinę dłużej.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Kiedy ostatnia?

Były duże nadzieje, że walka ze wskazówkami nareszcie się skończy. Ogromną szansę na takie rozwiązanie dało głosowanie Parlamentu Europejskiego, na mocy którego zmiana czasu miała zostać definitywnie usunięta w 2021 roku. By taki plan wdrożyć w życie, potrzebna była decyzja Rady Unii Europejskiej.

d4ejjnb

Przedstawiciele krajów członkowskich uznali, że zmiana czasu nie ma sensu. Według nich, stanowisko Parlamentu Europejskiego nie jest wystarczająco precyzyjne. Uważają też, że rezygnacja ze zmiany czasu wprowadziłaby chaos. Wobec tego projekt utknął i nie wiadomo, czy uda się go wdrożyć…

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Prognoza wyborcza. Świetne wieści dla Andrzeja Dudy

d4ejjnb

Podziel się opinią

Share
d4ejjnb
d4ejjnb
Więcej tematów