Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Już za kilka godzin przejdziemy na czas zimowy

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas. Będzie to już ostatnia zmiana czasu 2020. Kolejna dopiero wiosną przyszłego roku.
Share
Zmiana czasu 2020
Zmiana czasu 2020Źródło: Pixabay
dbkwls5

Zmiana czasu 2020. W którą stronę przestawić zegarki?

Podczas zmiany czasu z letniego na zimowy wskazówki zegara cofamy o godzinę. O 3:00 nad ranem 25 października zegary przestawią się na godzinę 2:00. Czas na telefonach i komputerach zmieni się sam. W przypadku zegarków mechanicznych musimy jednak samodzielnie przesunąć wskazówki.

Zmiana czasu 2020. Śpimy godzinę dłużej czy krócej?

Przestawiając zegarki na czas zimowy, cofamy wskazówki, przez co zyskujemy dodatkową godzinę. Dla jednych jest to dobra wiadomość, ponieważ w nocy z 24 na 25 października będą spać o godzinę dłużej. Niestety ci, którzy będą pracować na nocną zmianę, spędzą w pracy godzinę dłużej. Za to powinni dostać dodatkowe pieniądze lub odebrać wolne w innym terminie.

dbkwls5

Zmiana czasu. Historia przestawiania zegarków

Od 1977 roku w Polsce regularnie zmieniamy czas. Najpierw, wiosną - na letni, a jesienią - na zimowy. Warto jednak pamiętać, że już przed II wojną światową zmieniano czas. Później odbyło się to też kilka razy w latach 1946-1949 i 1957-1964.

W Europie prekursorami zmiany czasu byli Niemcy. W 1916 roku na wiosnę przestawili zegary do przodu, natomiast jesienią cofnęli je o godzinę. Ich śladem poszli kolejno inni. Główną przyczyną zmiany czasu jest optymalne wykorzystanie światła słonecznego.

Przemysław Czarnek z kolejną funkcją. Władysław Kosiniak-Kamysz: nie wróży to lepiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbkwls5

Podziel się opinią

Share
dbkwls5
dbkwls5
Więcej tematów