Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Już dziś przestawiamy wskazówki zegarów

Marzec przyniesie nam pierwszą w tym roku zmianę czasu. W ostatni weekend tego miesiąca przejdziemy z czasu zimowego na letni. Były duże nadzieje, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu. Wszystko wskazuje jednak na to, że jeszcze będziemy się męczyć z przestawianiem wskazówek. Kiedy najbliższa zmiana czasu?

Share
Zmiana czasu 2020. Już dziś przestawiamy wskazówki zegarów
Źródło: iStock.com
d3sq69v

Zmiana czasu 2020. Pierwsza ze zmian zbliża się wielkimi krokami

Jak nakazuje tradycja, każdego roku dwukrotnie zmieniamy czas. Pierwsza zmiana czeka nas już w ostatni weekend marca. W nocy z 28 na 29 marca przestawimy wskazówki zegarów z godziny 2:00 na 3:00. Ten zabieg będzie równoznaczny z przejściem na czas letni.

Do czasu zimowego wrócimy w październiku. W nocy z 24 na 25 października „cofniemy” nasze zegary z godziny 3:00 na 2:00. Będzie to zatem manewr odwrotny do tego, który wykonamy pod koniec marca.

d3sq69v

Warto wspomnieć, że nie zawsze zmiana czasu na letni odbywała się w ostatni weekend marca. Kiedyś dokonywano takich modyfikacji w kwietniu, maju, a nawet w czerwcu. Zmieniały się także godziny, na których operowano. Dawniej przesuwano czas na przykład z godziny 1:00 na 2:00.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce?

Ostatnia zmiana czasu jest bardzo wyczekiwanym momentem przez wiele osób. Wygląda jednak na to, że do rezygnacji ze zmieniania czasu może nie dojść. Co prawda wszystko zmierzało we właściwym kierunku, ale w pewnym momencie sytuacja zrobiła się trudna.

Parlament Europejski pozytywnie wypowiedział się na temat likwidacji zmiany czasu, jednak inne zdanie w tej sprawie ma Rada Unii Europejskiej. Przedstawiciele państw członkowskich stwierdzili, że stanowisko PE nie jest wyczerpujące, a ponadto rezygnacja ze zmieniania czasu może doprowadzić do niemałego zamieszania.

W związku z reakcją Rady UE, projekt został zamrożony i być może nigdy nie zostanie wdrożony.

d3sq69v

Podziel się opinią

Share
d3sq69v
d3sq69v
Więcej tematów