Trwa ładowanie...
d2rnm7c

Zmiana czasu 2020. Już dziś przestawiamy wskazówki zegarów

Marzec przyniesie nam pierwszą w tym roku zmianę czasu. W ostatni weekend tego miesiąca przejdziemy z czasu zimowego na letni. Były duże nadzieje, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu. Wszystko wskazuje jednak na to, że jeszcze będziemy się męczyć z przestawianiem wskazówek. Kiedy najbliższa zmiana czasu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu na letni 2020: sprawdź, czy musimy przestawić zegarki i czy to ostatnia zmiana czasu?
Zmiana czasu na letni 2020: sprawdź, czy musimy przestawić zegarki i czy to ostatnia zmiana czasu? (iStock.com)
d2rnm7c

Zmiana czasu 2020. Pierwsza ze zmian zbliża się wielkimi krokami

Jak nakazuje tradycja, każdego roku dwukrotnie zmieniamy czas. Pierwsza zmiana czeka nas już w ostatni weekend marca. W nocy z 28 na 29 marca przestawimy wskazówki zegarów z godziny 2:00 na 3:00. Ten zabieg będzie równoznaczny z przejściem na czas letni.

Do czasu zimowego wrócimy w październiku. W nocy z 24 na 25 października „cofniemy” nasze zegary z godziny 3:00 na 2:00. Będzie to zatem manewr odwrotny do tego, który wykonamy pod koniec marca.

d2rnm7c

Warto wspomnieć, że nie zawsze zmiana czasu na letni odbywała się w ostatni weekend marca. Kiedyś dokonywano takich modyfikacji w kwietniu, maju, a nawet w czerwcu. Zmieniały się także godziny, na których operowano. Dawniej przesuwano czas na przykład z godziny 1:00 na 2:00.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce?

Ostatnia zmiana czasu jest bardzo wyczekiwanym momentem przez wiele osób. Wygląda jednak na to, że do rezygnacji ze zmieniania czasu może nie dojść. Co prawda wszystko zmierzało we właściwym kierunku, ale w pewnym momencie sytuacja zrobiła się trudna.

Parlament Europejski pozytywnie wypowiedział się na temat likwidacji zmiany czasu, jednak inne zdanie w tej sprawie ma Rada Unii Europejskiej. Przedstawiciele państw członkowskich stwierdzili, że stanowisko PE nie jest wyczerpujące, a ponadto rezygnacja ze zmieniania czasu może doprowadzić do niemałego zamieszania.

W związku z reakcją Rady UE, projekt został zamrożony i być może nigdy nie zostanie wdrożony.

d2rnm7c

Podziel się opinią

Share
d2rnm7c
d2rnm7c
Więcej tematów