Trwa ładowanie...
d279ips

Zmiana czasu 2020. Jak przestawianie zegarków wpływa na zdrowie?

W nocy zmieniamy czas na zimowy. Musimy jednak pamiętać, że zmiana czasu nigdy nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie.
Share
Zmiana czasu 2020
Zmiana czasu 2020Źródło: Pixabay
d279ips

Zmiana czasu niekorzystna dla zdrowia

Zmiana czasu 2020 z letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, 24/25 października. Choć tym razem zyskamy dodatkową godzinę, to jednak nie wszyscy mają powody do radości. Zmiana czasu zawsze ma wpływ na nasze zdrowie.

Zmiana czasu zawsze powoduje zaburzenie rytmu dobowego. To, że niektóre czynności zaczynamy lub kończymy w innych godzinach niż wcześniej, niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu. U wielu osób po zmianie czasu w kolejnych dniach pojawiają się problemy z zasypianiem wieczorem i senność w ciągu dnia. Towarzyszy temu zmęczenie, a także silne bóle głowy. Zwiększa się również ryzyko zawałów serca.

d279ips

W niekorzystnej sytuacji są też ci, którzy muszą pracować w nocy podczas zmiany czasu. Tym razem czeka ich godzina dłużej w pracy. Zgodnie z Kodeksem pracy za tę nadliczbową godzinę przysługuje dodatkowe wynagrodzenie lub odbiór wolnego. Pomijając jednak kwestie formalne, ich organizm będzie musiał w ciągu najbliższych dni intensywnie zregenerować się po wzmożonym wysiłku.

Zmiana czasu 2020. W którą stronę przestawimy zegarki w nocy?

Zmieniając czas z letniego na zimowy, w nocy z 24 na 25 października przesuniemy wskazówki zegarka wstecz, z godziny 3:00 na 2:00. Dzięki temu dostaniemy dodatkową godzinę. A właściwie – odzyskamy tę, którą utraciliśmy wiosną, zmieniając czas z zimowego na letni.

Przemysław Czarnek z kolejną funkcją. Władysław Kosiniak-Kamysz: nie wróży to lepiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d279ips

Podziel się opinią

Share
d279ips
d279ips
Więcej tematów