Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Jak przestawianie zegarków wpływa na zdrowie?

W nocy zmieniamy czas na zimowy. Musimy jednak pamiętać, że zmiana czasu nigdy nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie.

Zmiana czasu 2020Zmiana czasu 2020Źródło: Pixabay
d4fjxvy
d4fjxvy

Zmiana czasu niekorzystna dla zdrowia

Zmiana czasu 2020 z letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, 24/25 października. Choć tym razem zyskamy dodatkową godzinę, to jednak nie wszyscy mają powody do radości. Zmiana czasu zawsze ma wpływ na nasze zdrowie.

Zmiana czasu zawsze powoduje zaburzenie rytmu dobowego. To, że niektóre czynności zaczynamy lub kończymy w innych godzinach niż wcześniej, niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu. U wielu osób po zmianie czasu w kolejnych dniach pojawiają się problemy z zasypianiem wieczorem i senność w ciągu dnia. Towarzyszy temu zmęczenie, a także silne bóle głowy. Zwiększa się również ryzyko zawałów serca.

W niekorzystnej sytuacji są też ci, którzy muszą pracować w nocy podczas zmiany czasu. Tym razem czeka ich godzina dłużej w pracy. Zgodnie z Kodeksem pracy za tę nadliczbową godzinę przysługuje dodatkowe wynagrodzenie lub odbiór wolnego. Pomijając jednak kwestie formalne, ich organizm będzie musiał w ciągu najbliższych dni intensywnie zregenerować się po wzmożonym wysiłku.

Zmiana czasu 2020. W którą stronę przestawimy zegarki w nocy?

Zmieniając czas z letniego na zimowy, w nocy z 24 na 25 października przesuniemy wskazówki zegarka wstecz, z godziny 3:00 na 2:00. Dzięki temu dostaniemy dodatkową godzinę. A właściwie – odzyskamy tę, którą utraciliśmy wiosną, zmieniając czas z zimowego na letni.

Przemysław Czarnek z kolejną funkcją. Władysław Kosiniak-Kamysz: nie wróży to lepiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4fjxvy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fjxvy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj