Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Czy to będzie ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmienimy czas na zimowy? Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?

Share
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu?
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu?Źródło: pixabay.com
d2brzri

Zmiana czasu 2020. Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?

Jeszcze nie tak dawno wszystko wskazywało na to, że w 2020 roku po raz ostatni dojdzie do zmiany czasu. W Europie przeprowadzono referendum, w którym większość opowiedziała się za końcem zmiany czasu. Unia Europejska rozpoczęła nawet specjalne procedury. Szczegóły dotyczące rezygnacji z obowiązku zmiany czasu miały dopracować między sobą poszczególne państwa członkowskie.

Rozmowy jednak spełzły na niczym i utknęły w martwym punkcie. Nie wiadomo, kiedy zniknie obowiązek zmiany czasu dwa razy w roku. W Polsce przeprowadzono konsultacje na temat zmiany czasu, z których wynikało, że ponad 78 procent dorosłych Polaków jest za tym, by nie przestawiać zegarków. Z rządowych danych wynika, że większość Polaków woli czas letni i ten miałby obowiązywać, gdyby zrezygnowano ze zmiany czasu.

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Mamy już kalendarzową jesień, a co za tym idzie dni są coraz krótsze. Jesień to także moment zmiany czasu z letniego na zimowy. Kiedy zmiana czasu na zimowy? W tym roku zmiana czasu wypada na noc z 24 na 25 października. Przestawiamy wtedy wskazówkę z godziny 3 na 2 i śpimy o godzinę dłużej.

d2brzri

Zmiana czasu na zimowy sprawia, że wcześniej będzie zachodzić słońce, ale i wcześniej będzie wschodzić. Pracownicy, którzy będą pracować w nocy z 25 na 26 października, muszą się liczyć z wydłużonym dyżurem, ale pracodawca musi zapłacić im za nadgodziny lub oddać przepracowaną godzinę w inny dzień.

Każdego roku dwukrotnie zmieniamy czas. Pierwszej zmiany w 2020 roku dokonaliśmy w ostatni weekend marca. W nocy z 28 na 29 marca przestaliśmy wskazówki zegarów z godziny 2:00 na 3:00. W nocy z 25 na 26 października nastąpi zmiana czasu 2020 na zimowy.

Nakaz noszenia maseczek. Będzie ustawa? Polityk PiS: czemu nie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2brzri

Podziel się opinią

Share
d2brzri
d2brzri
Więcej tematów