Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu na zimowy? W którą stronę przesuniemy wskazówki zegara?

Zmiana czasu dwa razy w roku wprowadza sporo zamieszania w życiu Europejczyków, w tym Polaków. Jesienna manipulacja czasem jest coraz bliżej. Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy 2019? Będziemy spać dłużej czy krócej? Czy to już ostatnia zmiana czasu? Odpowiadamy.

Share
Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu na zimowy? W którą stronę przesuniemy wskazówki zegara?
Źródło: iStock.com
d4c5wgk

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2019?

Zmiana czasu na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października. W 2019 roku wskazówki zegara przesuniemy z godziny 3 na 2 w nocy z 26 na 27 października. Oznacza to, że nasz weekend będzie o godzinę dłuższy.

Zmiana czasu na zimowy nie ucieszy osób pracujących na nocną zmianę. Dla części z nich manipulacja czasem oznacza konieczność wydłużenia dnia pracy o godzinę. Pracodawca ma obowiązek "oddać" tę godzinę w innym terminie.

d4c5wgk

Czas zimowy potrwa do marca. W ostatni weekend marca, a dokładnie w nocy z 28 na 29 marca ponownie przestawimy zegarki. Tym razem przesuwając wskazówki z godziny 2 na 3, przez co będziemy spać godzinę krócej.

Kiedy ostatnia zmiana czasu? Znamy prawdopodobną datę

Zmiana czasu już niebawem zostanie wycofana. Niestety, nie nastąpi to tak szybko, jak chcieliby tego niektórzy. Zgodnie z projektem przyjętym przez Parlament Europejski, kraje członkowskie najpóźniej w kwietniu 2020 roku będą musiały podjąć decyzję, który czas, letni czy zimowy, będzie u nich obowiązywał po wycofaniu zmiany czasu.

Ostatnie zmiany czasu zostaną przeprowadzone w 2021 roku. W zależności od tego, czy zostaniemy przy czasie letnim, czy zimowym, ostatnia zmiana czasu w historii odbędzie się w nocy z 27 na 28 marca lub w nocy z 30 na 31 października.

d4c5wgk

Podziel się opinią

Share
d4c5wgk
d4c5wgk
Więcej tematów