Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 – kiedy przesunąć wskazówki zegarów? Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu w 2019 roku odbędzie się w niedzielę 31 marca. Przesuniemy wtedy wskazówki z godziny 2 na 3, przez co będziemy spać o godzinę krócej.

Share
Zmiana czasu 2019 – kiedy przesunąć wskazówki zegarów? Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?
Źródło: iStock.com
d38yyhz

Zmiana czasu 2019 – od kiedy obowiązuje czas letni?

Zmiana czasu na letni następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. Taką zasadę wyznacza dyrektywa UE oraz Rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. W 2019 roku czas letni wprowadzimy 31 marca poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 2 na 3.

Zmiana czasu 2019 – kiedy zmienić czas na zimowy?

Zmiana czasu na zimowy następuje zawsze w ostatnią niedzielę października. Aby wprowadzić czas zimowy, należy przesunąć wskazówki zegara z godziny 3 na 2. Dzięki temu zabiegowi śpimy o godzinę dłużej.

d38yyhz

Zmiana czasu 2019 – ostatnia zmiana czasu w historii

Zmiana czasu może zostać wycofana już w 2021 roku. Może do tego dojść dzięki projektowi dyrektywy, który na początku marca wypracowała unijna komisja transportu. We wtorek projekt został poddany głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Na kolejnym etapie zapozna się z nim Rada Unii Europejskiej. Jeżeli dyrektywa wejdzie w życie, wówczas kraje członkowskie, do kwietnia 2020 roku, będą musiały podjąć decyzję o tym, który czas zostanie u nich wprowadzony na stałe.

Zmiana czasu – czas letni czy zimowy?

Jeśli zmiana czasu zostanie wycofana, wówczas na stałe zostanie wprowadzony czas letni lub zimowy. Wyniki badania Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wskazują, że zdecydowana większość osób, które wzięły udział w badaniu, chce wprowadzenia w Polsce na stałe czasu letniego. To, czy tak się stanie, zależy od wyników kolejnych badań.

d38yyhz

Podziel się opinią

Share
d38yyhz
d38yyhz
Więcej tematów