Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 – kiedy przesunąć wskazówki zegarów? Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu w 2019 roku odbędzie się w niedzielę 31 marca. Przesuniemy wtedy wskazówki z godziny 2 na 3, przez co będziemy spać o godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – kiedy przesunąć wskazówki zegarów? Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?Źródło: iStock.com
dvr5lfe
dvr5lfe

Zmiana czasu 2019 – od kiedy obowiązuje czas letni?

Zmiana czasu na letni następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. Taką zasadę wyznacza dyrektywa UE oraz Rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. W 2019 roku czas letni wprowadzimy 31 marca poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 2 na 3.

Zmiana czasu 2019 – kiedy zmienić czas na zimowy?

Zmiana czasu na zimowy następuje zawsze w ostatnią niedzielę października. Aby wprowadzić czas zimowy, należy przesunąć wskazówki zegara z godziny 3 na 2. Dzięki temu zabiegowi śpimy o godzinę dłużej.

Zmiana czasu 2019 – ostatnia zmiana czasu w historii

Zmiana czasu może zostać wycofana już w 2021 roku. Może do tego dojść dzięki projektowi dyrektywy, który na początku marca wypracowała unijna komisja transportu. We wtorek projekt został poddany głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Na kolejnym etapie zapozna się z nim Rada Unii Europejskiej. Jeżeli dyrektywa wejdzie w życie, wówczas kraje członkowskie, do kwietnia 2020 roku, będą musiały podjąć decyzję o tym, który czas zostanie u nich wprowadzony na stałe.

Zmiana czasu – czas letni czy zimowy?

Jeśli zmiana czasu zostanie wycofana, wówczas na stałe zostanie wprowadzony czas letni lub zimowy. Wyniki badania Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wskazują, że zdecydowana większość osób, które wzięły udział w badaniu, chce wprowadzenia w Polsce na stałe czasu letniego. To, czy tak się stanie, zależy od wyników kolejnych badań.

dvr5lfe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvr5lfe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj